DENCKERMANN Cabin Filter M110569K
inc. VAT 21%
In stock 71
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110569K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225750754
  • High-quality cabin filter from DENCKERMANN.
  • Part code: M110569K.
  • Effectively filters dust, pollen, and other airborne particles.
  • Contributes to a cleaner and healthier cabin environment.
  • Ensures fresh air circulation within the vehicle.
  • Designed for consistent performance and durability.
  • Helps reduce allergens and irritants.
  • Recommended for regular replacement to maintain air quality.
Length [mm]
240
Width [mm]
2+1+1
Height [mm]
17
  • KIA
    • CARNIVAL / GRAND CARNIVAL III (VQ)
      • 2.2 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.2 CRDi (143kW/194PS)
      • 2.7 V6 (139kW/189PS)
      • 2.9 CRDi (136kW/185PS)
      • 2.9 CRDi LX (141kW/192PS)
    • SORENTO II (XM)
      • 2.0 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.0 CRDi 4WD (110kW/150PS)
      • 2.4 CVVT (128kW/174PS)
      • 2.4 CVVT 4WD (128kW/174PS)
      • 2.2 CRDi (145kW/197PS)
      • 2.2 CRDi 4WD (145kW/197PS)
      • 2.4 CVVT (141kW/192PS)
      • 2.4 CVVT 4WD (141kW/192PS)
      • 2.4 GDI (141kW/192PS)
      • 2.4 GDI 4WD (141kW/192PS)
      • 2.2 CRDi 4WD (147kW/200PS)
    • CERATO I Sedans (LD)
      • 1.6 (77kW/105PS)
      • 2.0 (105kW/143PS)
      • 2.0 CRDi (83kW/112PS)
      • 1.5 CRDi (75kW/102PS)
      • 1.6 (90kW/122PS)
      • 1.6 CRDi (85kW/115PS)
      • 1.5 CRDi (66kW/90PS)
    • CERATO I Hečbeka virsbūve (LD)
      • 1.6 (77kW/105PS)
      • 2.0 (105kW/143PS)
      • 2.0 CRDi (83kW/112PS)
      • 1.5 CRDi (75kW/102PS)
      • 1.6 CRDi (85kW/115PS)
      • 1.5 CRDi (66kW/90PS)
      • 1.5 CRDi (54kW/73PS)
    • SORENTO II Furgons/apvidus automobilis (SUV) (XM)
      • CRDi (145kW/197PS)
      • CRDi 4WD (145kW/197PS)