DENCKERMANN Cabin Filter M110542K
inc. VAT 21%
In stock 50
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110542K
Make DENCKERMANN
EAN 5902841633353
  • High-efficiency filtration of airborne particles
  • Removes dust, pollen, soot, and other contaminants
  • Improves interior air quality for a healthier cabin
  • Supports optimal performance of HVAC systems
  • Durable construction for long-lasting effectiveness
  • Designed for a precise fit and easy installation
  • Helps reduce odors within the vehicle
  • Essential for allergy sufferers and sensitive individuals
Length [mm]
258
Width [mm]
228
Height [mm]
[30
  • HYUNDAI
    • EQUUS / CENTENNIAL (VI)
      • 3.8 (213kW/290PS)
      • 4.6 V8 (269kW/366PS)
      • 5.0 GDi (316kW/430PS)
      • 3.8 GDi (246kW/334PS)
    • GENESIS (DH)
      • 3.8 GDI 4WD (232kW/315PS)
      • 3.8 GDI (232kW/315PS)
    • SANTA FE IV (TM, TMA)
      • 2.0 CRDi (137kW/186PS)
      • 2.0 CRDi AWD (137kW/186PS)
      • 2.2 CRDi (147kW/200PS)
      • 2.2 CRDi AWD (147kW/200PS)
      • 2.4 AWD (127kW/173PS)
      • 2.4 GDI AWD (136kW/185PS)
      • 2.0 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.0 CRDi AWD (110kW/150PS)
      • 2.4 GDI AWD (138kW/188PS)
      • 3.5 MPI AWD (183kW/249PS)
      • 1.6 T-GDI Hybrid (169kW/230PS)
      • 1.6 T-GDI Hybrid HTRAC (169kW/230PS)
      • 2.2 CRDi HTRAC (148kW/201PS)
      • 2.2 CRDi (148kW/201PS)
    • SANTA FE IV Furgons/apvidus automobilis (SUV) (TM)
      • 2.2 CRDi (147kW/200PS)
      • 2.2 CRDi AWD (147kW/200PS)
  • KIA
    • STINGER (CK)
      • 2.0 T-GDi (188kW/256PS)
      • 3.3 T-GDi (272kW/370PS)
      • 3.3 T-GDi 4WD (272kW/370PS)
      • 2.2 CRDi VGT (147kW/200PS)
      • 2.2 CRDi VGT 4WD (147kW/200PS)
      • 2.0 T-GDI (180kW/245PS)
      • 3.3 T-GDI 4WD (269kW/366PS)
      • 2.0 T-GDI (145kW/197PS)
      • 2.0 T-GDI 4WD (145kW/197PS)
      • 3.3 T-GDI (269kW/366PS)
    • STINGER Hatchback Van (CK)
      • 2.0 T-GDI (180kW/245PS)
      • 3.3 T-GDI (269kW/366PS)
      • 2.2 CRDi VGT (147kW/200PS)
      • 3.3 T-GDI 4WD (269kW/366PS)