DENCKERMANN Cabin Filter M110537A
inc. VAT 21%
In stock 285
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110537A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841639485
  • High-efficiency filtration of airborne particles
  • Removes dust, pollen, and other contaminants
  • Improves cabin air quality for a healthier environment
  • Ensures optimal performance of HVAC systems
  • Designed for a precise and easy installation
  • Durable construction for long-lasting effectiveness
  • Part code: M110537A
  • Brand: DENCKERMANN
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
237
Width [mm]
190
Height [mm]
+20
  • KIA
    • SPORTAGE II (JE_, KM_)
      • 2.0 CRDi 4WD (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 i 16V (104kW/141PS)
      • 2.0 16V 4WD (104kW/141PS)
      • 2.7 V6 4WD (129kW/175PS)
      • 2.0 CRDi 4WD (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.0 CRDi 4WD (110kW/150PS)
    • SPORTAGE III (SL)
      • 1.6 GDI (99kW/135PS)
      • 1.7 CRDi (85kW/116PS)
      • 2.0 CRDi AWD (135kW/184PS)
      • 2.0 CRDi (135kW/184PS)
      • 2.0 CVVT (120kW/163PS)
      • 2.0 CVVT AWD (120kW/163PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi AWD (100kW/136PS)
      • 2.0 CVVT (122kW/166PS)
      • 2.0 CVVT AWD (122kW/166PS)
      • 2.0 GDI (122kW/166PS)
      • 2.0 GDI AWD (122kW/166PS)
    • NIRO I (DE)
      • 1.6 GDI Plug-in Hybrid (104kW/141PS)
      • E-NIRO (150kW/204PS)
      • E-NIRO (100kW/136PS)
      • 1.6 GDI Hybrid (104kW/141PS)
    • NIRO VAN (DE)
      • GDI Hybrid (104kW/141PS)
  • HYUNDAI
    • ix35 (LM, EL, ELH)
      • 2.0 CRDi (135kW/184PS)
      • 1.6 (99kW/135PS)
      • 1.7 CRDi (85kW/116PS)
      • 2.0 (120kW/163PS)
      • 2.0 4WD (120kW/163PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi 4WD (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi 4WD (135kW/184PS)
      • 2.0 GDi 4WD (122kW/166PS)
      • 2.0 GDi (122kW/166PS)
      • Fuel Cell (100kW/136PS)
      • 2.4 DCVVT-I 4WD (128kW/174PS)
      • 2.0 4WD (116kW/158PS)
    • TUCSON (JM)
      • 2.0 (104kW/141PS)
      • 2.0 Visu riteņu piedziņa (104kW/141PS)
      • 2.7 Visu riteņu piedziņa (129kW/175PS)
      • 2.0 CRDi (83kW/113PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (83kW/113PS)
      • 2.0 CRDi (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi (88kW/120PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (88kW/120PS)
      • 2.0 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (110kW/150PS)
    • IONIQ (AE)
      • 1.6 GDI Hybrid (104kW/141PS)
      • Electric (88kW/120PS)
      • Electric (100kW/136PS)
    • TUCSON Furgons/apvidus automobilis (SUV) (JM)
      • CVVT (104kW/141PS)
      • CRDi (103kW/140PS)
      • CRDi VGT (110kW/150PS)
    • ix35 Van
      • CRDi 4WD (100kW/136PS)