DENCKERMANN Cabin Filter M110532A
inc. VAT 21%
In stock 100
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110532A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841639423
  • High-quality cabin air filter from DENCKERMANN.
  • Part code: M110532A.
  • Effectively filters dust, pollen, and other airborne particles.
  • Promotes a cleaner and healthier interior environment.
  • Ensures consistent airflow for optimal ventilation performance.
  • Designed for a precise fit and easy installation.
  • Contributes to a more comfortable driving experience.
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
224
Width [mm]
201
Height [mm]
17
  • KIA
    • SPORTAGE II (JE_, KM_)
      • 2.0 CRDi 4WD (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 i 16V (104kW/141PS)
      • 2.0 16V 4WD (104kW/141PS)
      • 2.7 V6 4WD (129kW/175PS)
      • 2.0 CRDi 4WD (83kW/113PS)
      • 2.0 CRDi 4WD (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi (83kW/113PS)
    • CARENS III Lielas ietilpības automobilis (UN)
      • 1.6 CVVT (93kW/126PS)
      • 1.6 CRDi 128 (94kW/128PS)
      • 2.0 CRDi 115 (85kW/115PS)
      • 2.0 CVVT (106kW/144PS)
      • 2.0 CRDi 140 (103kW/140PS)
      • 1.6 CVVT (97kW/132PS)
      • 2.0 CRDi 135 (100kW/136PS)
      • 1.6 CRDi 110 (85kW/116PS)
    • SPORTAGE III (SL)
      • 1.6 GDI (99kW/135PS)
      • 1.7 CRDi (85kW/116PS)
      • 2.0 CRDi AWD (135kW/184PS)
      • 2.0 CRDi (135kW/184PS)
      • 2.0 CVVT (120kW/163PS)
      • 2.0 CVVT AWD (120kW/163PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi AWD (100kW/136PS)
      • 2.0 CVVT (122kW/166PS)
      • 2.0 CVVT AWD (122kW/166PS)
      • 2.0 GDI (122kW/166PS)
      • 2.0 GDI AWD (122kW/166PS)
    • RIO III (UB)
      • 1.25 CVVT (63kW/86PS)
      • 1.4 CVVT (80kW/109PS)
      • 1.1 CRDi (55kW/75PS)
      • 1.4 CRDi (66kW/90PS)
      • 1.25 LPG (63kW/86PS)
      • 1.2 CVVT (62kW/84PS)
    • RIO II (JB)
      • 1.4 16V (71kW/97PS)
      • 1.6 CVVT (82kW/112PS)
      • 1.5 CRDi (81kW/110PS)
    • RIO II Sedans (JB)
      • 1.4 16V (71kW/97PS)
      • 1.6 16V (82kW/112PS)
      • 1.5 CRDi (81kW/110PS)
      • 1.5 CRDi (65kW/88PS)
    • RIO III Sedans (UB)
      • 1.25 CVVT (63kW/86PS)
      • 1.4 CVVT (80kW/109PS)
      • 1.2 CVVT (64kW/87PS)
  • HYUNDAI
    • GENESIS Coupe
      • 2.0 T (157kW/214PS)
      • 3.8 V6 (223kW/303PS)
      • 3.8 V6 (260kW/354PS)
      • 2.0 T (204kW/277PS)
      • 3.8 V6 (255kW/347PS)
      • 2.0 T (202kW/275PS)
    • VELOSTER (FS)
      • 1.6 GDI (103kW/140PS)
      • 1.6 T-GDI (137kW/186PS)
      • 1.6 MPI (97kW/132PS)
    • i40 I CW (VF)
      • 1.6 GDI (99kW/135PS)
      • 2.0 GDI (130kW/177PS)
      • 1.7 CRDi (85kW/116PS)
      • 1.7 CRDi (100kW/136PS)
      • 1.7 CRDi (104kW/141PS)
      • 2.0 GDi (121kW/165PS)
      • 1.6 CRDi (100kW/136PS)
      • 1.6 CRDi (85kW/116PS)
      • 2.0 CVVT (130kW/177PS)
    • TUCSON (JM)
      • 2.0 (104kW/141PS)
      • 2.0 Visu riteņu piedziņa (104kW/141PS)
      • 2.7 Visu riteņu piedziņa (129kW/175PS)
      • 2.0 CRDi (83kW/113PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (83kW/113PS)
      • 2.0 CRDi (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi (88kW/120PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (88kW/120PS)
      • 2.0 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (110kW/150PS)
    • GENESIS (BH)
      • 3.8 V6 (246kW/335PS)
    • i40 I (VF)
      • 1.6 GDI (99kW/135PS)
      • 2.0 GDI (131kW/178PS)
      • 1.7 CRDi (85kW/116PS)
      • 1.7 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 GDi (121kW/165PS)
      • 1.7 CRDI (104kW/141PS)
      • 2.0 GDI (130kW/177PS)
      • 1.6 CRDi (85kW/116PS)
      • 1.6 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 CVVT (121kW/165PS)
      • 2.0 CVVT (130kW/177PS)
    • ACCENT IV Sedans (RB)
      • 1.6 CRDI (100kW/136PS)
    • TUCSON Furgons/apvidus automobilis (SUV) (JM)
      • CVVT (104kW/141PS)
      • CRDi (103kW/140PS)
      • CRDi VGT (110kW/150PS)