DENCKERMANN Cabin Filter M110531A
Compatible with KIA MAGENTIS II (MG) , HYUNDAI SONATA V (NF) , HYUNDAI GRANDEUR (TG) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 17
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110531A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841640030
  • High-efficiency filtration of dust and pollen
  • Reduces airborne contaminants for a healthier cabin
  • Improves interior air quality
  • Designed for easy installation
  • Durable construction for long-lasting performance
  • Essential for allergy sufferers
  • Maintains optimal air circulation
Filter assembly
Activated carbon filter
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
251
Width [mm]
221
Height [mm]
29
  • KIA
    • MAGENTIS II (MG)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 (106kW/144PS)
      • 2.7 (138kW/188PS)
      • 2.0 CRDi (103kW/140PS)
  • HYUNDAI
    • SONATA V (NF)
      • 2.4 (119kW/162PS)
      • 3.3 (171kW/233PS)
      • 2.0 CRDi (103kW/140PS)
      • 2.0 VVTi GLS (106kW/144PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 3.3 (184kW/250PS)
      • 2.0 VVTi GLS (121kW/165PS)
      • 3.3 (173kW/235PS)
      • 2.0 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.0 GLSI (119kW/162PS)
    • GRANDEUR (TG)
      • 3.3 (173kW/235PS)
      • 2.2 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.2 CRDi (114kW/155PS)
      • 2.4 (121kW/164PS)
    • SANTA FÉ II (CM)
      • 2.7 4x4 (125kW/170PS)
      • 2.7 (125kW/170PS)
      • 2.2 CRDi (102kW/139PS)
      • 2.2 CRDi 4x4 (102kW/139PS)
      • 2.7 V6 GLS (139kW/189PS)
      • 2.7 V6 GLS 4x4 (139kW/189PS)
      • 2.2 CRDi GLS (110kW/150PS)
      • 2.2 CRDi GLS 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.2 CRDi (114kW/155PS)
      • 2.2 CRDi 4x4 (114kW/155PS)
      • 2.0 CRDi 4x4 (135kW/184PS)
    • GRANDEUR (HG)
      • 2.4 16V (148kW/201PS)
    • SANTA FÉ II Furgons/apvidus automobilis (SUV) (CM)
      • CRDi 4x4 (114kW/155PS)