DENCKERMANN Cabin Filter M110507K
Compatible with MAZDA TRIBUTE (EP) , FORD MAVERICK ,
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110507K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225778987
  • High-quality cabin air filter from DENCKERMANN
  • Part code: M110507K
  • Effectively filters dust, pollen, and other airborne particles
  • Improves interior air quality for a healthier environment
  • Contributes to a more comfortable driving experience
  • Designed for a precise fit in compatible vehicles
  • Helps reduce allergens and unpleasant odors
Filter assembly
Particulate filter
Length [mm]
269
Width [mm]
164
Height [mm]
[30
  • MAZDA
    • TRIBUTE (EP)
      • 3.0 V6 24V 4WD (EPFW) (145kW/197PS)
      • 2.0 4WD (EPEW) (91kW/124PS)
      • 2.0 (EPEW) (91kW/124PS)
      • 2.3 AWD (EP3W) (110kW/150PS)
      • 3.0 V6 AWD (EPFW) (149kW/203PS)
  • FORD
    • MAVERICK
      • 3.0 V6 24V (145kW/197PS)
      • 2.0 16V (91kW/124PS)
      • 2.3 16V (110kW/150PS)
      • 3.0 V6 24V (149kW/203PS)
      • 2.0 16V FWD (91kW/124PS)
      • 3.0 V6 24V FWD (145kW/197PS)