DENCKERMANN Cabin Filter M110460K
inc. VAT 21%
In stock 113
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110460K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225749840
  • High-quality cabin filter by DENCKERMANN
  • Part code: M110460K
  • Effectively removes dust, pollen, and other airborne particles
  • Improves interior air quality for a healthier environment
  • Ensures optimal performance of ventilation and A/C systems
  • Designed for easy and precise installation
  • Contributes to a more comfortable driving experience
  • Helps prevent unpleasant odors in the cabin
Filter assembly
Activated carbon filter
Length [mm]
196
Width [mm]
2+1(6)
Height [mm]
17
  • TOYOTA
    • RAV 4 I (_A1_)
      • 2.0 4WD (SXA10, SXA11) (95kW/129PS)
      • 2.0 (95kW/129PS)
      • 2.0 4WD (SXA10, SXA11) (94kW/128PS)
    • RAV 4 I Cabrio (_A1_)
      • 2.0 4WD (SXA10) (94kW/129PS)
    • YARIS (_P1_)
      • 1.0 (SCP10_, SCP10R) (50kW/68PS)
      • 1.3 (NCP10, SCP12_) (63kW/86PS)
      • 1.5 (NCP13_, NCP13R) (78kW/106PS)
      • 1.4 D-4D (NLP10_, NLP10R) (55kW/75PS)
      • 1.3 (SCP12_, SCP13_, SCP12R, SCP13R) (64kW/87PS)
      • 1.0 (SCP10_, SCP10R) (48kW/65PS)
      • 1.5 (NCP13_, NCP13R) (77kW/105PS)
      • 1.5 (NCP13_, NCP13R) (110kW/150PS)
    • YARIS VERSO (_P2_)
      • 1.3 (NCP20_, NCP22_, NCP20R, NCP22R) (63kW/86PS)
      • 1.5 (NCP21_) (78kW/106PS)
      • 1.4 D-4D (NLP20_, NLP22_) (55kW/75PS)
      • 1.3 (NCP20_, NCP22_, NCP20R, NCP22R) (62kW/84PS)
      • 1.5 (NCP21_) (77kW/105PS)
    • RAV 4 II (_A2_)
      • 1.8 (ZCA25_, ZCA26_, ZCA25W, ZCA26W) (92kW/125PS)
      • 2.0 4WD (ACA21, ACA20) (110kW/150PS)
      • 2.0 D 4WD (CLA20_, CLA21_, CLA20R, CLA21R) (85kW/116PS)
    • YARIS VERSO VAN (_P2_)
      • 1.3 VVTi (NCP22_) (63kW/86PS)
      • 1.3 VVTi (NCP22_) (62kW/84PS)
  • SUBARU
    • LEGACY III Universālis (BH)
      • 2.0 AWD (BH5) (92kW/125PS)
    • OUTBACK (BL, BP)
      • 2.5 AWD (BP9) (121kW/165PS)
      • 3.0 AWD (BPE) (180kW/245PS)
      • 2.0 D AWD (BPD) (110kW/150PS)
      • 2.5 AWD (BP9) (127kW/173PS)
    • LEGACY IV (BL)
      • 2.0 AWD (BL5) (101kW/138PS)
      • 2.5 AWD (BL9) (121kW/165PS)
      • 3.0 R AWD (BLE, B13) (180kW/245PS)
      • 2.0 AWD (BL5) (121kW/165PS)
      • 2.0 R AWD (BL5) (110kW/150PS)
      • 2.0 D AWD (BLD) (110kW/150PS)
    • LEGACY IV Universālis (BP)
      • 2.0 AWD (BP5) (101kW/138PS)
      • 2.5 AWD (BP9) (121kW/165PS)
      • 3.0 R AWD (BPE) (180kW/245PS)
      • 2.0 AWD (BP5) (121kW/165PS)
      • 2.5 i AWD (BP9) (127kW/173PS)
      • 2.0 R AWD (BP5) (110kW/150PS)