PN M110378A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841639348
  • High-quality filtration for cleaner cabin air
  • Removes dust, pollen, soot, and other particles
  • Helps reduce allergens and odors
  • Supports efficient HVAC system operation
  • Designed for a precise fit
  • Durable construction for reliable performance
  • Part code: M110378A
  • Brand: DENCKERMANN
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
307
Width [mm]
+100
Height [mm]
[30
  • AUDI
    • R8 (422, 423)
      • 5.2 FSI quattro (412kW/560PS)
      • 5.2 FSI quattro (404kW/550PS)
      • 4.2 FSI quattro (309kW/420PS)
      • 5.2 FSI quattro (386kW/525PS)
      • 4.2 FSI quattro (316kW/430PS)
      • 5.2 FSI quattro (419kW/570PS)
    • R8 Spyder (427, 429)
      • 5.2 FSI (419kW/570PS)
      • 5.2 FSI (404kW/550PS)
    • A6 C6 (4F2)
      • 3.0 TFSI quattro (220kW/299PS)
      • 3.2 FSI (195kW/265PS)
      • 2.4 (130kW/177PS)
      • 3.2 FSI (188kW/255PS)
      • 3.2 FSI quattro (188kW/255PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 4.2 quattro (246kW/335PS)
      • 3.0 TDI quattro (165kW/225PS)
      • 3.0 TDI quattro (155kW/211PS)
      • 2.7 TDI (132kW/180PS)
      • 2.7 TDI (120kW/163PS)
      • 2.4 quattro (130kW/177PS)
      • 2.7 TDI quattro (132kW/180PS)
      • 2.0 TFSI (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 2.7 TDI quattro (120kW/163PS)
      • S6 quattro (320kW/435PS)
      • 4.2 FSI quattro (257kW/350PS)
      • 3.0 TDI quattro (171kW/233PS)
      • 2.8 FSI (154kW/210PS)
      • 3.0 quattro (160kW/218PS)
      • 2.8 FSI quattro (154kW/210PS)
      • 2.0 TDI (89kW/121PS)
      • RS6 quattro (426kW/580PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.7 TDI (140kW/190PS)
      • 2.7 TDI quattro (140kW/190PS)
      • 2.8 FSI (140kW/190PS)
      • 2.8 FSI quattro (140kW/190PS)
      • 2.8 FSI quattro (162kW/220PS)
      • 2.8 FSI (162kW/220PS)
      • 3.0 TDI quattro (176kW/240PS)
      • 3.0 TFSI quattro (213kW/290PS)
    • A6 C6 Avant (4F5)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.7 TDI (120kW/163PS)
      • 3.2 FSI (188kW/255PS)
      • 4.2 quattro (246kW/335PS)
      • 2.4 (130kW/177PS)
      • 2.4 quattro (130kW/177PS)
      • 2.7 TDI (132kW/180PS)
      • 2.0 TFSI (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • S6 quattro (320kW/435PS)
      • 2.8 FSI (154kW/210PS)
      • 3.0 quattro (160kW/218PS)
      • RS6 quattro (426kW/580PS)
      • 2.0 TDI (89kW/121PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.7 TDI (140kW/190PS)
      • 2.8 FSI (140kW/190PS)
      • 2.8 FSI (162kW/220PS)
      • 3.0 (160kW/218PS)
      • 2.0 TDI (120kW/163PS)
    • A6 Allroad C6 (4FH)
  • LAMBORGHINI
    • GALLARDO
      • 5.0 (368kW/500PS)
      • 5.0 (382kW/520PS)
      • 5.2 LP560-4 (412kW/560PS)
      • 5.0 (375kW/510PS)
      • 5.2 AWD (419kW/570PS)
      • 5.2 LP 550-2 (405kW/551PS)
    • GALLARDO SPYDER
      • 5.0 (382kW/520PS)
      • 5.2 LP560-4 (412kW/560PS)
      • 5.2 (405kW/551PS)
      • 5.2 AWD (419kW/570PS)
  • VW
    • XL1 (6Z1)
      • 0.8 TDI E-Hybrid (51kW/69PS)