DENCKERMANN Cabin Filter M110354K
inc. VAT 21%
In stock 5
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110354K
Make DENCKERMANN
EAN 5902841600515
  • Brand: DENCKERMANN
  • Part Code: M110354K
  • Type: Cabin Filter
  • Ensures clean interior air
  • Removes dust and pollen
  • Improves passenger comfort
  • Helps reduce allergens
Length [mm]
262
Width [mm]
193
Height [mm]
17
  • RENAULT
    • MEGANE I (BA0/1_)
      • 1.4 e (BA0E, BA0V) (55kW/75PS)
      • 1.6 e (BA0F, BA0S) (66kW/90PS)
      • 2.0 i (BA0G) (84kW/114PS)
      • 1.9 D Eco (BA0A, BA0U, BA0R) (47kW/64PS)
      • 1.6 i (BA0L) (55kW/75PS)
      • 1.9 dT (B/SA0K, B/SA0Y) (66kW/90PS)
      • 1.4 Eco (BA0T) (52kW/71PS)
      • 2.0 16V (BA0H) (108kW/147PS)
      • 1.9 TDI (69kW/94PS)
      • 1.9 dTi (BA08, BA0N) (72kW/98PS)
      • 1.6 16V (BA04, BA0B, BA11, BA1J, BA16, BA19, BA1K, BA1V,... (79kW/107PS)
      • 1.4 16V (BA0D, BA1H, BA0W, BA10) (70kW/95PS)
      • 2.0 i (80kW/109PS)
      • 1.9 dCi (BA05, BA1F) (75kW/102PS)
      • 1.9 dTi (BA1U) (59kW/80PS)
      • 1.8 16V (BA06, BA12, BA1A, BA1M, BA1R) (85kW/115PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
    • MEGANE I Coach (DA0/1_)
      • 1.6 e (DA0F) (66kW/90PS)
      • 2.0 i (DA0G) (84kW/114PS)
      • 2.0 16V (DA0H) (108kW/147PS)
      • 1.9 dTi (DA0N) (72kW/98PS)
      • 2.0 i (80kW/109PS)
      • 1.6 16V (DA0B, DA04, DA11) (79kW/107PS)
      • 1.4 16V (DA0D, DA1H, DA0W, DA10) (70kW/95PS)
      • 2.0 16V IDE (DA03, DA0P, DA14) (103kW/140PS)
      • 1.9 dCi (DA05, DA1F) (75kW/102PS)
      • 2.0 16V (102kW/139PS)
      • 1.9 DCi (77kW/105PS)
    • MEGANE I Classic (LA0/1_)
      • 1.4 (LA0E, LA0V) (55kW/75PS)
      • 1.9 TDI (69kW/94PS)
      • 1.6 i (LA0L) (55kW/75PS)
      • 1.9 dT (LA0K, LA0Y) (66kW/90PS)
      • 2.0 i (LA07, LA0G) (84kW/114PS)
      • 1.6 e (LA0F, LA0S) (66kW/90PS)
      • 1.9 D (LA0A, LA0U, LA0R) (47kW/64PS)
      • 1.9 dTi (LA08, LA0N, LA0K) (72kW/98PS)
      • 2.0 i (LA0G) (80kW/109PS)
      • 1.4 16V (LA0D, LA1H, lA0W, LA10) (70kW/95PS)
      • 1.6 16V (LA00, LA04, LA0B, LA11, LA16, LA19, LA1J, LA1K,... (79kW/107PS)
      • 1.9 dCi (LA05, LA1F) (75kW/102PS)
      • 1.9 dTi (LA1U) (59kW/80PS)
      • 1.8 16V (LA06, LA12, LA1A, LA1M, LA1R) (85kW/115PS)
      • 1.9 dCi (LA05) (77kW/105PS)
      • 2.0 RT (103kW/140PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
    • MEGANE I Cabriolet (EA0/1_)
      • 1.6 e (EA0F) (66kW/90PS)
      • 2.0 16V (EA0H) (108kW/147PS)
      • 2.0 (EA0G) (84kW/114PS)
      • 1.6 16V (EA04, EA0B, EA11, EA1J) (79kW/107PS)
      • 2.0 i (EA0G) (80kW/109PS)
      • 1.4 16V (EA0D, EA1H, EA0W, EA10) (70kW/95PS)
      • 2.0 16V IDE (EA03, EA0P, EA14) (103kW/140PS)
      • 2.0 16V (102kW/139PS)
    • MEGANE I Grandtour (KA0/1_)
      • 1.4 e (KA0V) (55kW/75PS)
      • 1.6 e (KA0F) (66kW/90PS)
      • 1.9 D (KA0J, KA0R) (47kW/64PS)
      • 1.9 dTi (KA0N) (72kW/98PS)
      • 1.4 16V (KA0D, KA1H, KA0W, KA10) (70kW/95PS)
      • 1.6 16V (KA0B, KA04, KA11) (79kW/107PS)
      • 1.9 dCi (KA05, KA1F) (75kW/102PS)
      • 1.9 dTi (KA1U) (59kW/80PS)
      • 1.8 16V (KA0S, KA12, KA1A, KA1M, KA1R) (85kW/115PS)
    • MEGANE I Hatchback Van (SA0/1_)
      • 1.9 (SA0U, SA0R, SA0A) (47kW/64PS)
      • 1.9 dCi (59kW/80PS)
    • Megane I Kombi van (KA_)
      • 1.9 D (KA0R) (47kW/64PS)
      • 1.9 DTI (KA1U) (59kW/80PS)
      • 1.4 (KA0D) (70kW/95PS)
      • 1.9 dCi (KA05) (75kW/102PS)
      • 1.9 dCi (KA05) (77kW/105PS)
      • 1.6 (KA0B, KA04) (79kW/107PS)
      • 1.8 (KA1M) (85kW/116PS)
      • 1.6 BiFuel (KA04) (80kW/109PS)
      • 1.6 BiFuel (KA0B) (79kW/107PS)
    • MEGANE Scénic VAN (JA0/1_)
      • 1.9 DT (JA0K) (66kW/90PS)
      • 1.9 DTi (JA0N) (72kW/98PS)