DENCKERMANN Cabin Air Filter M110347A
inc. VAT 21%
In stock 4
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110347A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841639638
  • High-quality cabin air filter from DENCKERMANN
  • Part code: M110347A
  • Filters dust, pollen, and other airborne particles
  • Improves interior air quality for a healthier environment
  • Ensures fresh air circulation within the cabin
  • Designed for efficient contaminant removal
  • Recommended for regular replacement to maintain performance
Filter assembly
Activated carbon filter
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
210
Width [mm]
213
Height [mm]
[30
  • RENAULT
    • VEL SATIS (BJ0_)
      • 2.2 dCi (BJ0M) (83kW/113PS)
      • 2.0 16V Turbo (BJ0K) (120kW/163PS)
      • 3.5 V6 (BJ0R, BJ0V, BJ0U) (177kW/241PS)
      • 2.2 dCi (BJ0E, BJ0F) (110kW/150PS)
      • 3.0 dCi (BJ0J, BJ0N) (130kW/177PS)
      • 2.2 dCi (BJ0E, BJ0F, BJ0G, BJ0H) (102kW/140PS)
      • 2.0 16 V Turbo (125kW/170PS)
      • 2.2 dCi (BJ0H) (85kW/116PS)
      • 2.0 dCi (BJ03) (110kW/150PS)
      • 2.0 dCi (BJ03, BJ0B) (127kW/173PS)
      • 3.0 dCi (BJ0S) (133kW/181PS)
    • LAGUNA II (BG0/1_)
      • 1.6 16V (BG0A, BG0L) (79kW/107PS)
      • 1.8 16V (BG0B, BG0C, BG0J, BG0M, BG0V) (89kW/121PS)
      • 3.0 V6 24V (BG01, BG02, BG0D, BG0Y) (152kW/207PS)
      • 1.9 dCi (BG08, BG0G) (88kW/120PS)
      • 2.0 16V IDE (BG0N) (103kW/140PS)
      • 1.9 dCI (BG0E) (77kW/105PS)
      • 2.2 dCi (BG0F) (110kW/150PS)
      • 1.8 16V (BG0B, BG0M) (88kW/120PS)
      • 1.8 16V (BG06, BG0J, BG0M) (85kW/116PS)
      • 1.9 dCi (BG0R, BG0E) (74kW/100PS)
      • 2.0 16V (BG00, BG0K, BG0P, BG0W) (99kW/135PS)
      • 2.0 16V Turbo (BG0S, BG1L, BG1M) (120kW/163PS)
      • 1.9 dCi (BG05) (68kW/92PS)
      • 2.0 16V (BG03, BG0Z, BG0T, BG1Y) (125kW/170PS)
      • 2.0 16V (BG1Y) (150kW/204PS)
      • 1.9 dCi (BG1A, BG1W, BG0G) (81kW/110PS)
      • 1.9 dCi (BG1A, BG1V) (96kW/130PS)
      • 2.2 dCi (102kW/140PS)
      • 1.6 16V (BG1G, BG1H) (82kW/112PS)
      • 1.6 (76kW/103PS)
      • 2.0 dCi (BG1T) (110kW/150PS)
      • 2.0 dCi (BG14, BG1S) (127kW/173PS)
      • 2.2 dCi (BG09) (85kW/116PS)
      • 1.9 dCi (79kW/107PS)
      • 1.8 16V (BG04, BG0B, BG0C, BG0V) (86kW/117PS)
      • 1.9 dCi (BG13) (92kW/125PS)
      • 1.9 dCi (BG12) (85kW/116PS)
      • 2.0 16V (BG00, BG0W, BG0K, BG0P) (98kW/133PS)
      • 1.6 LPG (79kW/107PS)
      • 2.9 V6 24V (155kW/211PS)
    • LAGUNA II Grandtour (KG0/1_)
      • 1.6 16V (KG0A, KG0L) (79kW/107PS)
      • 1.8 16V (89kW/121PS)
      • 3.0 V6 24V (KG0D, KG01) (152kW/207PS)
      • 1.9 dCi (KG0G) (88kW/120PS)
      • 2.0 16V IDE (KG0N) (103kW/140PS)
      • 1.9 dCI (KG0E) (77kW/105PS)
      • 2.2 dCi (KG0F) (110kW/150PS)
      • 1.8 16V (KG0J) (85kW/116PS)
      • 1.8 16V (KG0B, KG0M) (88kW/120PS)
      • 1.9 dCi (KG0E, KG0R) (74kW/100PS)
      • 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) (99kW/135PS)
      • 2.0 16V Turbo (KG0S, KG1L, KG03) (120kW/163PS)
      • 1.9 dCi (KG05) (68kW/92PS)
      • 2.0 16V (KG03, KG0Z, KG0T, KG1Y) (125kW/170PS)
      • 2.0 16V (KG1Y) (150kW/204PS)
      • 1.9 dCi (KG1A, KG1W, KG0G) (81kW/110PS)
      • 2.2 dCi (KG0F, KG1N) (102kW/140PS)
      • 1.9 dCi (KG1V) (96kW/130PS)
      • 1.6 16V (82kW/112PS)
      • 1.6 (76kW/103PS)
      • 2.0 dCi (KG1T) (110kW/150PS)
      • 2.0 dCi (KG1S) (127kW/173PS)
      • 2.2 dCi (KG09) (85kW/116PS)
      • 1.6 Bifuel (79kW/107PS)
      • 1.9 dCi (79kW/107PS)
      • 1.8 16V (86kW/117PS)
      • 1.9 dCi (92kW/125PS)
      • 1.9 dCi (KG12) (85kW/116PS)
      • 2.0 16V (KG00, KG0K, KG0W, KG0P) (98kW/133PS)
      • 1.9 dCi (66kW/90PS)
      • 2.9 V6 24V (155kW/211PS)
    • LAGUNA I Grandtour (K56_)
      • 2.0 16V (A56A/B) (103kW/140PS)