DENCKERMANN Cabin Filter M110127A
Compatible with FORD FIESTA V (JH_, JD_) , FORD FUSION (JU_) , FORD FIESTA V Van Show more info
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110127A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841639461
  • High-efficiency filtration of airborne particles
  • Reduces dust, pollen, and soot ingress
  • Improves interior air quality for occupant comfort
  • Supports efficient climate control system operation
  • Durable construction for extended service life
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Part code: M110127A
  • Brand: DENCKERMANN
Length [mm]
238
Width [mm]
190
Height [mm]
+35
  • FORD
    • FIESTA V (JH_, JD_)
      • 1.4 16V (59kW/80PS)
      • 1.4 TDCi (50kW/68PS)
      • 1.3 (44kW/60PS)
      • 1.3 (51kW/69PS)
      • 1.6 16V (74kW/100PS)
      • 1.25 16V (51kW/70PS)
      • 1.25 16V (55kW/75PS)
      • 1.6 TDCi (66kW/90PS)
      • ST150 (110kW/150PS)
    • FUSION (JU_)
      • 1.4 (59kW/80PS)
      • 1.6 (74kW/100PS)
      • 1.4 TDCi (50kW/68PS)
      • 1.6 TDCi (66kW/90PS)
      • 1.25 (55kW/75PS)
      • 1.4 LPG (59kW/80PS)
    • FIESTA V Van
      • 1.3 (51kW/69PS)
      • 1.4 TDCi (50kW/68PS)
      • 1.3 (44kW/60PS)
      • 1.4 (59kW/80PS)