DENCKERMANN Cabin Filter M110119A
inc. VAT 21%
In stock 6
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110119A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841639614
  • High-quality cabin air filter from DENCKERMANN
  • Part code: M110119A
  • Effectively removes dust, pollen, and other airborne particles
  • Improves interior air quality for a healthier environment
  • Protects ventilation system components
  • Designed for reliable and consistent performance
  • Essential for passenger comfort and well-being
Length [mm]
508
Width [mm]
154
Height [mm]
36
  • FORD
    • MONDEO III Turnier (BWY)
      • 2.2 TDCi (110kW/150PS)
      • 1.8 16V (81kW/110PS)
      • 1.8 16V (92kW/125PS)
      • 2.0 16V (107kW/146PS)
      • 2.5 V6 24V (125kW/170PS)
      • 2.0 16V DI / TDDi / TDCi (66kW/90PS)
      • 2.0 16V TDDi / TDCi (85kW/115PS)
      • 2.0 TDCi (96kW/130PS)
      • ST220 (166kW/226PS)
      • 1.8 SCi (96kW/130PS)
      • 2.2 TDCi (114kW/155PS)
      • 3.0 V6 24V (150kW/204PS)
    • MONDEO III Sedans (B4Y)
      • 1.8 16V (81kW/110PS)
      • 1.8 16V (92kW/125PS)
      • 2.0 16V (107kW/146PS)
      • 2.5 V6 24V (125kW/170PS)
      • 2.0 TDCi (96kW/130PS)
      • ST220 (166kW/226PS)
      • 1.8 SCi (96kW/130PS)
      • 2.2 TDCi (114kW/155PS)
      • 3.0 V6 24V (150kW/204PS)
      • 2.2 TDCi (110kW/150PS)
    • MONDEO III (B5Y)
      • 1.8 16V (81kW/110PS)
      • 1.8 16V (92kW/125PS)
      • 2.0 16V (107kW/146PS)
      • 2.5 V6 24V (125kW/170PS)
      • 2.0 TDCi (96kW/130PS)
      • ST220 (166kW/226PS)
      • 1.8 SCi (96kW/130PS)
      • 2.2 TDCi (114kW/155PS)
      • 3.0 V6 24V (150kW/204PS)
      • 2.2 TDCi (110kW/150PS)
  • JAGUAR
    • X-TYPE I (X400)
      • 2.2 D (110kW/150PS)
      • 2.5 V6 Visu riteņu piedziņa (144kW/196PS)
      • 3.0 V6 Visu riteņu piedziņa (169kW/230PS)
      • 2.1 V6 (115kW/156PS)
      • 2.0 D (96kW/130PS)
      • 2.2 D (114kW/155PS)
      • 2.2 D (107kW/146PS)
    • X-TYPE I Universālis (X400)
      • 2.2 D (110kW/150PS)
      • 2.0 D (96kW/130PS)
      • 2.5 (144kW/196PS)
      • 3.0 (169kW/230PS)
      • 2.2 D (114kW/155PS)
      • 2.1 V6 (115kW/156PS)
      • 2.2 D (107kW/146PS)