PN B190130L
Make DENCKERMANN
EAN 5902841627895
  • Direct replacement for original equipment
  • Ensures reliable and consistent braking force
  • Durable construction for extended lifespan
  • Designed for optimal performance and safety
  • Easy installation
Installation side
Rear axle on the left side
Mass [kg]
6,46
Brake disc thickness [mm]
24
Brake caliper type
Brake caliper (1 piston)
Material
Cast iron
Brake system
BREMBO
Piston diameter [mm]
+60
  • IVECO
    • DAILY IV Platforma/Šasija
      • 35C10, 35S10 (70kW/95PS)
      • 35C12, 35S12 (85kW/116PS)
      • 35C15 (107kW/146PS)
      • 35C18, 35S18 (130kW/176PS)
      • 35C14, 35S14, 35S14 /P (100kW/136PS)
      • 35C17, 35C17 /P, 35S17, 35S17 /P, 35S17 D (125kW/170PS)
      • 35C13, 35C13 /P, 35S13 D, 35S13, 35S13 /P (93kW/126PS)
      • 35C14, 35C14 /P, 35S14, 35S14 /P, 35S14 D, 35S14 D/P (103kW/140PS)
      • 35C14 G, 35C14 G/P, 35S14 G, 35S14 G/P, 35C14 GD,... (100kW/136PS)
      • 35C11, 35S11, 35S11 D, 35S11 /P (78kW/106PS)
    • DAILY IV Furgons
      • 35C10, 35S10 (70kW/95PS)
      • 35C12 V, 35C12 V/P, 35S12 V, 35S12 V/P (85kW/116PS)
      • 35C15 V, 35C15 V/P (107kW/146PS)
      • 35C18 V, 35C18 V/P, 35S18 V, 35S18 V/P (130kW/176PS)
      • 35S14 C, 35S14 C/P, 35S14 V, 35S14 V/P, 35C14 V,... (100kW/136PS)
      • 35C14 GV, 35C14 GV/P, 35S14 GV, 35S14 GV/P (100kW/136PS)
      • 35C14 V, 35C14 V/P, 35S14 V, 35S14 V/P (103kW/140PS)
      • 35C17 V, 35C17 V/P, 35S17 V, 35S17 V/P (125kW/170PS)
      • 35C13 V, 35C13 V/P, 35S13 V, 35S13 V/P (93kW/126PS)
      • 35C11 V, 35S11 V (78kW/106PS)
    • DAILY V Platforma/Šasija
      • 26L11, 29L11, 29S11, 35C11D, 35S11, 40C11 (78kW/106PS)