DELPHI Wheel Speed Sensor SS21460-12B1
Compatible with BMW X5 (G05, F95) , BMW X7 (G07) , BMW X6 (G06, F96) Show more info
inc. VAT 21%
Out of Stock
PN SS21460-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759640500
  • Accurate wheel speed measurement
  • Essential for ABS and ESC systems
  • Durable construction for longevity
  • Direct fit for easy installation
  • Reliable performance and safety
2
  • BMW
    • X5 (G05, F95)
      • xDrive 40 i (250kW/340PS)
      • xDrive 50 i (340kW/462PS)
      • xDrive 30 d (195kW/265PS)
      • xDrive M 50 d (294kW/400PS)
      • xDrive 30 d (183kW/249PS)
      • xDrive 45 e Plug-in Hybrid (290kW/394PS)
      • xDrive 25 d (170kW/231PS)
      • xDrive M50 i (390kW/530PS)
      • xDrive 25 d (155kW/211PS)
      • M (441kW/600PS)
      • M Competition (460kW/625PS)
      • xDrive 45 e Plug-in-Hybrid (235kW/320PS)
      • xDrive 40 d Mild-Hybrid (250kW/340PS)
      • xDrive 30 d Mild-Hybrid (183kW/249PS)
      • xDrive 30 d Mild-Hybrid (210kW/286PS)
      • xDrive 40 i Mild-Hybrid (245kW/333PS)
      • xDrive 30 d Mild-Hybrid (219kW/298PS)
      • xDrive 40 i Mild-Hybrid (280kW/381PS)
      • xDrive 50 e Plug-in-Hybrid (360kW/489PS)
      • xDrive M60 i Mild-Hybrid (390kW/530PS)
      • M Competition Mild Hybrid (460kW/625PS)
      • xDrive 40 d Mild-Hybrid (259kW/352PS)
    • X7 (G07)
      • xDrive 40 i (250kW/340PS)
      • xDrive 30 d (195kW/265PS)
      • xDrive M 50 d (294kW/400PS)
      • xDrive 30 d (155kW/211PS)
      • xDrive 30 d (183kW/249PS)
      • xDrive M 50 i (390kW/530PS)
      • xDrive 40 d Mild-Hybrid (155kW/211PS)
    • X6 (G06, F96)
      • xDrive 40 i (250kW/340PS)
      • xDrive M50 i (390kW/530PS)
      • xDrive 30 d (195kW/265PS)
      • xDrive M 50 d (294kW/400PS)
      • xDrive 30 d (183kW/249PS)
      • xDrive 30 d (155kW/211PS)
      • M (441kW/600PS)
      • M Competition (460kW/625PS)
      • xDrive 30 d Mild-Hybrid (155kW/211PS)
      • M Competition (460kW/625PS)
      • xDrive 30 d Mild-Hybrid (164kW/223PS)
    • X5 Van (G05)
      • xDrive 30 d (195kW/265PS)
      • xDrive 40 i (250kW/340PS)
    • XM (G09)
      • XM Visu riteņu piedziņa (480kW/653PS)
      • Label Visu riteņu piedziņa (550kW/748PS)
      • 50e Visu riteņu piedziņa (350kW/476PS)