TYC 20-5296-LA-1 Headlight
Compatible with SKODA OCTAVIA I (1U2) , SKODA OCTAVIA I Combi (1U5) ,
inc. VAT 21%
In stock 11
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 20-5296-LA-1
Make TYC
EAN 8717475095395
  • Direct replacement headlight assembly
  • Part number: 20-5296-LA-1
  • Brand: TYC
  • Ensures clear and consistent illumination
  • Durable construction for longevity
  • Designed for optimal fit and performance
  • Enhances driving safety
Installation side
to the left
  • SKODA
    • OCTAVIA I (1U2)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.8 (92kW/125PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.6 (74kW/101PS)
      • 1.9 SDI (50kW/68PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.8 T (110kW/150PS)
      • 2.0 (85kW/116PS)
      • 1.4 (44kW/60PS)
    • OCTAVIA I Combi (1U5)
      • 1.6 (74kW/101PS)
      • 1.8 20V (92kW/125PS)
      • 1.9 SDI (50kW/68PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.8 T (110kW/150PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.9 TDI 4x4 (66kW/90PS)
      • 2.0 (85kW/116PS)