PN BHN1202E
Make TRW
EAN 3322938457006
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Manufactured by TRW, a trusted automotive parts brand
  • Ensures proper brake pad engagement
  • Contributes to safe and reliable braking
  • Durable construction for long service life
  • Restores original braking system function
  • Meets or exceeds OEM specifications
Manufacturer's restriction
Ate.
Brake caliper type
Brake caliper with integrated parking brake mechanism
Material
Cast iron
cross-reference numbers
BHN1201E
Substance of Very High Concern
Information is not available, please contact the manufacturer!
  • OPEL
    • ASTRA J Sports Tourer (P10)
      • 1.4 (35) (74kW/101PS)
      • 1.6 (35) (85kW/116PS)
      • 1.4 Turbo (35) (88kW/120PS)
      • 1.4 Turbo (35) (103kW/140PS)
      • 1.6 Turbo (35) (132kW/180PS)
      • 1.3 CDTI (35) (70kW/95PS)
      • 1.7 CDTI (35) (81kW/110PS)
      • 1.7 CDTI (35) (92kW/125PS)
      • 2.0 CDTI (35) (118kW/160PS)
      • 1.7 CDTI (35) (74kW/101PS)
      • 2.0 CDTI (35) (121kW/165PS)
      • 1.7 CDTI (35) (96kW/131PS)
      • 1.4 LPG (35) (103kW/140PS)
      • 2.0 BiTurbo CDTI (35) (143kW/194PS)
      • 1.6 SIDI (35) (125kW/170PS)
      • 1.6 CDTi (35) (100kW/136PS)
      • 1.6 CDTi (35) (81kW/110PS)
      • 1.4 (35) (64kW/87PS)
    • ASTRA J (P10)
      • 1.4 Turbo (68) (88kW/120PS)
      • 2.0 CDTI (68) (121kW/165PS)
      • 1.7 CDTI (68) (96kW/131PS)
      • 1.4 LPG (68) (103kW/140PS)
      • 1.4 (68) (64kW/87PS)
      • 1.4 (68) (74kW/100PS)
      • 1.6 (68) (85kW/115PS)
      • 1.4 Turbo (68) (103kW/140PS)
      • 1.6 Turbo (68) (132kW/180PS)
      • 1.3 CDTI (68) (70kW/95PS)
      • 1.7 CDTI (68) (81kW/110PS)
      • 1.7 CDTI (68) (92kW/125PS)
      • 2.0 CDTI (68) (118kW/160PS)
      • 2.0 BiTurbo CDTI (68) (143kW/194PS)
      • 1.6 SIDI (68) (125kW/170PS)
      • 1.6 CDTi (68) (100kW/136PS)
      • 1.6 CDTi (68) (81kW/110PS)
    • AMPERA (R12)
      • EV 150 (111kW/151PS)
    • ASTRA J GTC
      • 1.4 (08) (74kW/101PS)
      • 1.4 (08) (88kW/120PS)
      • 1.6 Turbo (08) (132kW/180PS)
      • 2.0 CDTI (08) (121kW/165PS)
      • 1.4 Turbo (08) (103kW/140PS)
      • 1.8 (08) (103kW/140PS)
      • 1.7 CDTI (08) (81kW/110PS)
      • 1.7 CDTI (08) (96kW/131PS)
      • 1.6 SIDI (08) (147kW/200PS)
      • 2.0 BiTurbo CDTI (08) (143kW/194PS)
      • 1.6 SIDI (08) (125kW/170PS)
      • 1.6 CDTI (08) (81kW/110PS)
      • 1.6 CDTI (08) (100kW/136PS)
    • ZAFIRA TOURER C (P12)
      • 1.4 (75) (88kW/120PS)
      • 1.4 (75) (103kW/140PS)
      • 1.8 (75) (103kW/140PS)
      • 2.0 CDTi (75) (121kW/165PS)
      • 2.0 CDTi (75) (96kW/130PS)
      • 2.0 CDTi (75) (81kW/110PS)
      • 1.8 (75) (85kW/115PS)
      • 1.6 CNG (75) (110kW/150PS)
      • 1.6 SIDI (75) (147kW/200PS)
      • 1.4 LPG (75) (103kW/140PS)
      • 2.0 BiTurbo CDTI (75) (143kW/194PS)
      • 1.6 (75) (125kW/170PS)
      • 1.6 CDTI (75) (100kW/136PS)
      • 1.6 CDTI (75) (88kW/120PS)
      • 2.0 CDTi (75) (125kW/170PS)
      • 1.6 CDTI (75) (99kW/134PS)
      • 1.6 (75) (100kW/136PS)
    • ASTRA J Sedans
      • 1.4 (69) (74kW/101PS)
      • 1.6 Turbo (69) (132kW/180PS)
      • 1.6 (69) (85kW/116PS)
      • 1.4 Turbo (69) (103kW/140PS)
      • 1.3 CDTI (69) (70kW/95PS)
      • 1.7 CDTI (69) (81kW/110PS)
      • 1.7 CDTI (69) (96kW/131PS)
      • 1.4 Turbo (69) (88kW/120PS)
      • 1.6 SIDI (69) (125kW/170PS)
      • 1.6 CDTi (69) (100kW/136PS)
      • 1.6 CDTi (69) (81kW/110PS)
      • 1.4 LPG (69) (103kW/140PS)
      • 1.7 CDTI (74kW/101PS)
    • CASCADA (W13)
      • 1.4 (67) (88kW/120PS)
      • 1.4 Turbo (67) (103kW/140PS)
      • 1.6 SIDI (67) (125kW/170PS)
      • 2.0 CDTI (67) (121kW/165PS)
      • 2.0 CDTI (67) (143kW/194PS)
      • 1.6 (67) (147kW/200PS)
      • 2.0 CDTI (67) (125kW/170PS)
      • 1.6 (67) (100kW/136PS)
    • ZAFIRA TOURER C VAN (P12)
      • 2.0 CDTi (75) (81kW/110PS)
      • 2.0 CDTi (75) (96kW/131PS)
      • 2.0 CDTi (75) (121kW/165PS)
  • CHEVROLET
    • CRUZE (J300)
      • 2.0 CDI (120kW/163PS)
      • 1.6 (91kW/124PS)
      • 1.6 (80kW/109PS)
      • 1.7 D (96kW/131PS)
      • 1.6 (83kW/113PS)
      • 1.8 (104kW/141PS)
      • 2.0 CDI (110kW/150PS)
      • 2.0 CDI (92kW/125PS)
      • 1.4 (103kW/140PS)
      • 1.4 (74kW/101PS)
      • 1.7 TD (81kW/110PS)
      • 1.6 (86kW/117PS)
    • VOLT
      • EV 150 (111kW/151PS)
    • CRUZE Hečbeka virsbūve (J305)
      • 2.0 CDI (120kW/163PS)
      • 1.8 (104kW/141PS)
      • 1.6 (91kW/124PS)
      • 1.6 (80kW/109PS)
      • 1.7 D (96kW/131PS)
      • 1.7 TD (81kW/110PS)
      • 1.4 (74kW/101PS)
      • 1.4 (103kW/140PS)
      • 1.8 LPG (104kW/141PS)
      • 1.6 (86kW/117PS)
    • CRUZE Station Wagon (J308)
      • 1.4 (74kW/101PS)
      • 1.4 (103kW/140PS)
      • 1.6 (91kW/124PS)
      • 1.8 (104kW/141PS)
      • 1.7 TD (96kW/131PS)
      • 2.0 TD (120kW/163PS)
      • 1.6 (86kW/117PS)
      • 1.7 TD (81kW/110PS)
  • VAUXHALL
    • ZAFIRA Mk III (P12)
      • 1.6 CDTi (75) (100kW/136PS)