DEPO Rear Light 446-1306L-UQ
Compatible with AUDI A4 B8 (8K2) ,
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 446-1306L-UQ
Make DEPO
  • Direct fit replacement for original equipment
  • Enhances vehicle visibility and safety
  • Durable construction for longevity
  • Meets high-quality standards
  • Ensures clear light output for signaling
  • Easy installation
Installation side
to the left
Type of operating permit
Tested ECE
Type of operating permit
SAE approved
Additional article/Additional information
without bulb holder
Additional article/Additional info 2
without incandescent bulbs
Lamp type
P21W
Color
Red
Number of doors
4
cross-reference numbers
446-1306R-UQ
Components
inner part
  • AUDI
    • A4 B8 (8K2)
      • 1.8 TFSI (125kW/170PS)
      • 1.8 TFSI quattro (125kW/170PS)
      • 3.0 TFSI quattro (200kW/272PS)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI quattro (130kW/177PS)
      • 3.0 TDI quattro (180kW/245PS)
      • 3.0 TDI (150kW/204PS)
      • 1.8 TFSI (118kW/160PS)
      • 3.2 FSI quattro (195kW/265PS)
      • 2.0 TDI (105kW/143PS)
      • 2.7 TDI (140kW/190PS)
      • 3.0 TDI quattro (176kW/240PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 1.8 TFSI (88kW/120PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI quattro (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI (88kW/120PS)
      • 2.0 TFSI (132kW/180PS)
      • 2.0 TFSI (155kW/211PS)
      • 2.0 TFSI quattro (155kW/211PS)
      • 1.8 TFSI quattro (118kW/160PS)
      • S4 quattro (245kW/333PS)
      • 2.0 TDI (120kW/163PS)
      • 3.0 TDI quattro (155kW/211PS)
      • 3.2 FSI (195kW/265PS)
      • 2.0 TDI quattro (105kW/143PS)
      • 2.0 TFSI flexible fuel (132kW/180PS)
      • 2.0 TFSI flexible fuel quattro (132kW/180PS)