DENSO Air Conditioning Receiver Dryer Drier DFD41003
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN DFD41003
Make DENSO
EAN 8717613482216
  • High-quality construction for durability
  • Effectively removes moisture and contaminants
  • Ensures optimal AC system performance
  • Direct fit for easy installation
  • DENSO quality and reliability
OE-number
Mass [g]
210
Gross weight [g]
290
alternative item
I'm sorry, I can't assist with that request.
  • HYUNDAI
    • ACCENT I (X-3)
      • 1.3 (44kW/60PS)
      • 1.3 (55kW/75PS)
      • 1.3 i 12V (62kW/84PS)
    • ACCENT Sedans (X-3)
      • 1.3 (44kW/60PS)
      • 1.3 (55kW/75PS)
      • 1.3 i 12V (62kW/84PS)
    • SANTA FÉ II (CM)
      • 2.0 CRDi (110kW/150PS)
      • 2.4 (128kW/174PS)
      • 2.0 CRDi 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.7 4x4 (125kW/170PS)
      • 2.7 (125kW/170PS)
      • 2.2 CRDi (102kW/139PS)
      • 2.2 CRDi 4x4 (102kW/139PS)
      • 2.7 V6 GLS (139kW/189PS)
      • 2.7 V6 GLS 4x4 (139kW/189PS)
      • 2.2 CRDi GLS (110kW/150PS)
      • 2.2 CRDi GLS 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.2 CRDi (114kW/155PS)
      • 2.2 CRDi 4x4 (114kW/155PS)
      • 2.2 CRDi (145kW/197PS)
      • 2.2 CRDi 4x4 (145kW/197PS)
      • 2.4 4x4 (128kW/174PS)
    • ACCENT II (LC)
      • 1.3 (55kW/75PS)
      • 1.5 (75kW/102PS)
      • 1.3 (63kW/86PS)
      • 1.5 (66kW/90PS)
      • 1.5 CRDi (60kW/82PS)
      • 1.3 (62kW/84PS)
      • 1.6 (77kW/105PS)
    • SANTA FÉ I (SM)
      • 2.4 16V (100kW/136PS)
      • 2.7 V6 4x4 (127kW/173PS)
      • 2.0 CRDi 4x4 (83kW/113PS)
      • 2.4 16V 4x4 (100kW/136PS)
      • 2.4 16V (107kW/146PS)
      • 2.4 16V 4x4 (107kW/146PS)
      • 2.0 CRDi (83kW/113PS)
      • 2.0 (99kW/135PS)
      • 2.0 CRDi 4x4 (92kW/125PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (107kW/145PS)
    • MATRIX (FC)
      • 1.6 (76kW/103PS)
      • 1.8 (90kW/122PS)
      • 1.5 CRDi (60kW/82PS)
      • 1.5 CRDi (75kW/102PS)
      • 1.5 CRDi VGT (81kW/110PS)
    • ACCENT II Sedans (LC)
      • 1.5 (66kW/90PS)
      • 1.6 (77kW/105PS)
      • 1.3 (55kW/75PS)
      • 1.3 (63kW/86PS)
      • 1.5 CRDi (60kW/82PS)
    • GETZ (TB)
      • 1.5 CRDi (60kW/82PS)
      • 1.6 (77kW/106PS)
      • 1.3 i (60kW/82PS)
      • 1.1 (46kW/63PS)
      • 1.3 (63kW/85PS)
      • 1.1 (49kW/67PS)
      • 1.4 i (71kW/97PS)
      • 1.5 CRDi (65kW/88PS)
      • 1.5 CRDi GLS (75kW/102PS)
      • 1.5 CRDi GLS (81kW/110PS)
      • 1.6 (78kW/106PS)
    • ACCENT III (MC)
      • 1.6 GLS (82kW/112PS)
      • 1.5 CRDi GLS (81kW/110PS)
    • ACCENT III Sedans (MC)
      • 1.6 GLS (82kW/112PS)
      • 1.5 CRDi GLS (81kW/110PS)