DENSO DER32002 Radiator Fan
Compatible with VW POLO III (6N1) , AUDI A3 (8L1) , SKODA OCTAVIA I (1U2) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 4
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN DER32002
Make DENSO
EAN 8717613463390
  • Direct fit for specific vehicle applications
  • Ensures efficient engine cooling
  • Helps prevent engine overheating
  • Durable construction for long service life
  • Maintains optimal engine operating temperature
  • Contributes to fuel efficiency
  • Reliable performance under various conditions
Diameter [mm]
+350
OE-number
Headlight Switch
Rated power [W]
+250
Mass [g]
2386
Gross weight [g]
3050
alternative item
I'm sorry, I can't assist with that request.
  • VW
    • POLO III (6N1)
      • 100 1.4 16V (74kW/100PS)
    • GOLF IV (1J1)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.9 SDI (50kW/68PS)
      • 1.8 T (110kW/150PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 1.9 TDI (85kW/115PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
      • 1.9 TDI 4motion (96kW/130PS)
      • 1.6 FSI (81kW/110PS)
    • LUPO I (6X1, 6E1)
      • 1.0 (37kW/50PS)
      • 1.4 16V (55kW/75PS)
      • 1.4 16V (74kW/100PS)
      • 1.4 FSI (77kW/105PS)
    • POLO Variant (6V5)
      • 1.4 (44kW/60PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.4 (40kW/54PS)
    • GOLF IV Cabriolet (1E7)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
    • BORA I (1J2)
      • 1.9 SDI (50kW/68PS)
      • 1.9 TDI 4motion (66kW/90PS)
      • 1.9 TDI 4motion (85kW/115PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.8 T (110kW/150PS)
      • 2.0 4motion (85kW/115PS)
      • 1.9 TDI 4motion (96kW/130PS)
      • 1.8 T (132kW/180PS)
    • GOLF IV Variant (1J5)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 1.9 SDI (50kW/68PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.9 TDI (85kW/115PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
      • 1.9 TDI 4motion (96kW/130PS)
      • 1.6 FSI (81kW/110PS)
      • 1.8 T (110kW/150PS)
    • BORA Variant (1J6)
      • 1.9 TDI (85kW/115PS)
      • 1.9 TDI 4motion (85kW/115PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.8 T (110kW/150PS)
      • 2.0 4motion (85kW/115PS)
      • 1.9 TDI 4motion (96kW/130PS)
      • 1.8 T (132kW/180PS)
    • POLO (6N2)
      • 1.4 (44kW/60PS)
      • 1.4 (40kW/54PS)
    • POLO IV Sedans (9A4, 9A2, 9N2, 9A6)
      • 1.4 (55kW/75PS)
      • 1.4 (74kW/101PS)
  • AUDI
    • A3 (8L1)
      • 1.8 T (110kW/150PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.8 T quattro (132kW/180PS)
      • S3 quattro (154kW/210PS)
      • 1.8 T quattro (110kW/150PS)
      • 1.8 T (132kW/180PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.9 TDI quattro (96kW/130PS)
      • 1.9 TDI (74kW/100PS)
      • S3 quattro (165kW/224PS)
  • SKODA
    • OCTAVIA I (1U2)
      • 1.8 (92kW/125PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.8 T (110kW/150PS)
      • 2.0 (85kW/116PS)
      • RS 1.8 T (132kW/180PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.8 T 4x4 (110kW/150PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
      • 1.9 TDI (74kW/100PS)
    • OCTAVIA I Combi (1U5)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.8 T (110kW/150PS)
      • 2.0 (85kW/116PS)
      • 1.9 TDI 4x4 (74kW/100PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.8 T 4x4 (110kW/150PS)
      • RS 1.8 T (132kW/180PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
      • 1.9 TDI (74kW/100PS)
    • FABIA I (6Y2)
      • 1.4 (50kW/68PS)
      • 1.4 (44kW/60PS)
    • FABIA I Sedans (6Y3)
      • 1.4 (50kW/68PS)
      • 1.4 (44kW/60PS)
    • FABIA I Combi (6Y5)
      • 1.4 (44kW/60PS)
    • FABIA I Praktik (6Y5)
      • 1.4 (50kW/68PS)
  • SEAT
    • TOLEDO II (1M2)
      • 1.6 (74kW/100PS)
      • 1.6 16V (77kW/105PS)
    • LEON (1M1)
      • 1.6 (74kW/100PS)
      • 1.8 20V (92kW/125PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.9 SDI (50kW/68PS)
      • 1.6 16 V (77kW/105PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
    • AROSA (6H1)
      • 1.0 (37kW/50PS)