DELPHI Lambda zonde ES11110-12B1
Compatible with BMW 3 Compact (E46) , BMW 3 (E46) , BMW 3 Coupe (E46) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 4
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES11110-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759506288
  • Brand: DELPHI
  • Part Code: ES11110-12B1
  • Type: Lambda zonde
  • Optimizes engine performance
  • Enhances fuel efficiency
  • Reduces harmful emissions
  • Durable construction for longevity
  • Direct fit for seamless installation
Cable length [mm]
430
Oxygen sensor
Finger-type lambda sensor
Oxygen sensor
with heating
  • BMW
    • 3 Compact (E46)
      • 316 ti (85kW/115PS)
      • 318 ti (105kW/143PS)
    • 3 (E46)
      • 318 i (105kW/143PS)
      • 316 i (85kW/115PS)
    • 3 Coupe (E46)
      • 318 Ci (105kW/143PS)
      • 318 Ci (110kW/150PS)
    • 3 Touring (E46)
      • 318 i (105kW/143PS)
      • 316 i (85kW/115PS)
    • 3 Kabriolets (E46)
      • 318 Ci (105kW/143PS)
      • 318 Ci (110kW/150PS)
    • X5 (E53)
      • 4.4 i (235kW/320PS)
      • 4.8 is (265kW/360PS)