PN DPS00063-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759652374
  • Accurate exhaust gas pressure measurement
  • Optimizes engine performance and fuel economy
  • Supports emissions control systems
  • Durable construction for longevity
  • Direct fit for seamless installation
Number of pin contacts
3
Opening pressure [kPa]
102
  • FORD
    • ECOSPORT
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.0 EcoBoost (103kW/140PS)
      • 1.0 EcoBoost (74kW/100PS)
    • MONDEO V Hečbeka virsbūve (CE)
      • 1.5 EcoBoost (118kW/160PS)
      • 2.0 TDCi (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi (132kW/180PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (132kW/180PS)
      • 1.5 EcoBoost (121kW/165PS)
    • MONDEO V Turnier (CF)
      • 1.5 EcoBoost (118kW/160PS)
      • 2.0 TDCi (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi (132kW/180PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (132kW/180PS)
      • 1.5 EcoBoost (121kW/165PS)
    • KUGA II (DM2)
      • 1.5 EcoBoost 4x4 (134kW/182PS)
      • 1.5 EcoBoost (88kW/120PS)
      • 1.5 EcoBoost 4x4 (129kW/176PS)
      • 1.5 EcoBoost 4x4 (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBoost E85 (110kW/150PS)
    • KUGA II VAN
      • 1.5 EcoBoost (88kW/120PS)
    • MONDEO V Sedans (CD)
      • 2.0 TDCi (132kW/180PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (132kW/180PS)
      • 1.5 EcoBoost (118kW/160PS)
      • 2.0 TDCi (110kW/150PS)
      • 2.0 TDCi 4x4 (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBoost (121kW/165PS)
    • FIESTA VII (HJ, HF)
      • 1.0 EcoBoost (74kW/101PS)
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.0 EcoBoost (103kW/140PS)
      • 1.0 EcoBoost (63kW/85PS)
      • 1.0 EcoBoost mHEV (92kW/125PS)
      • 1.0 EcoBoost mHEV Active (92kW/125PS)
      • 1.0 EcoBoost Active (92kW/125PS)
      • 1.0 EcoBoost Active (103kW/140PS)
      • 1.0 EcoBoost Active (74kW/101PS)
    • FOCUS IV (HN)
      • 1.0 EcoBoost (74kW/101PS)
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.0 EcoBoost (63kW/85PS)
      • 1.5 EcoBoost (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBoost (134kW/182PS)
      • 1.0 EcoBoost mHEV (114kW/155PS)
      • 1.0 EcoBoost mHEV Flex (92kW/125PS)
    • FOCUS IV Turnier (HP)
      • 1.0 EcoBoost (63kW/85PS)
      • 1.0 EcoBoost (74kW/101PS)
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.5 EcoBoost (110kW/150PS)
      • 1.5 EcoBoost (134kW/182PS)
    • FIESTA VII Van
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.0 EcoBoost (74kW/101PS)
      • 1.0 EcoBoost (103kW/140PS)
    • FOCUS IV Sedans (HM)
      • 1.0 EcoBoost (74kW/101PS)
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.5 EcoBoost (110kW/150PS)
    • PUMA (J2K, CF7)
      • 1.0 EcoBoost (92kW/125PS)
      • 1.0 EcoBoost (70kW/95PS)
      • 1.0 Flexifuel (92kW/125PS)
    • KUGA III (DFK)
      • 1.5 EcoBoost (88kW/120PS)