DELPHI Mass Air Flow Sensor AF10642-12B1
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN AF10642-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759544174
  • OE-equivalent direct-fit MAF sensor
  • Ensures accurate air intake measurement
  • Optimizes fuel-air mixture for performance
  • Improves fuel efficiency and reduces emissions
  • Designed for reliable and long-lasting operation
  • Easy installation, no modifications required
  • Part number: AF10642-12B1
  • Brand: DELPHI
Housing type
with housing
Number of pin contacts
4
Air filter
  • OPEL
    • GRANDLAND / GRANDLAND X (A18, P1UO)
      • 2.0 D (75) (130kW/177PS)
    • ZAFIRA LIFE Autobuss (K0)
      • 2.0 (110kW/150PS)
      • 2.0 (130kW/177PS)
      • 2.0 (90kW/122PS)
      • 2.0 (106kW/144PS)
    • VIVARO C Furgons (K0)
      • 2.0 (90kW/122PS)
      • 2.0 (110kW/150PS)
      • 2.0 (130kW/177PS)
      • 2.0 (106kW/144PS)
      • 2.0 Visu riteņu piedziņa (106kW/144PS)
    • VIVARO C Autobuss (K0)
      • 2.0 (90kW/122PS)
      • 2.0 (110kW/150PS)
      • 2.0 (106kW/144PS)
      • 2.0 (130kW/177PS)
    • VIVARO C Platform Cabin (K0)
      • 2.0 (110kW/150PS)
      • 2.0 (90kW/122PS)
      • 2.0 (106kW/144PS)
    • GRANDLAND X Van
      • 2.0 CDTI (75) (130kW/177PS)
    • MOVANO C Furgons (U9)
      • 2.2 D (88kW/120PS)
      • 2.2 D (103kW/140PS)
      • 2.2 D (121kW/165PS)
    • MOVANO C Platforma/Šasija (U9)
      • 2.2 D (88kW/120PS)
      • 2.2 D (103kW/140PS)
      • 2.2 D (121kW/165PS)
  • FIAT
    • SCUDO Furgons
      • 2.0 Multijet 145 (506) (106kW/144PS)
      • 2.0 Multijet 180 (506) (130kW/177PS)
    • SCUDO Platforma/Šasija
    • ULYSSE Autobuss
      • Multijet 180 (366) (130kW/177PS)
    • SCUDO Autobuss