DELPHI AF10284-12B1 Mass Air Flow Sensor
Compatible with ALFA ROMEO 145 (930_) , ALFA ROMEO 146 (930_) , OPEL CORSA B (S93) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN AF10284-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759523544
  • Direct replacement for original equipment
  • Ensures accurate air intake measurement
  • Optimizes fuel injection for better performance
  • Improves fuel efficiency
  • Helps reduce emissions
  • Contributes to smoother engine operation
  • Durable construction for longevity
  • Part number: AF10284-12B1
Number of pin contacts
5
Air filter
  • ALFA ROMEO
    • 145 (930_)
      • 1.4 i.e. 16V T.S. (930.A3A) (76kW/103PS)
    • 146 (930_)
      • 1.4 i.e. 16V T.S. (930.B3A) (76kW/103PS)
  • OPEL
    • CORSA B (S93)
      • 1.0 i 12V (F08, F68, M68) (40kW/54PS)
      • 1.2 i 16V (F08, F68, M68) (48kW/65PS)
    • ASTRA G Hečbeka virsbūve (T98)
      • 1.2 16V (F08, F48) (48kW/65PS)
    • ASTRA G Universālis (T98)
      • 1.2 16V (F35) (48kW/65PS)
    • ASTRA G Sedans (T98)
      • 1.2 16V (F69) (48kW/65PS)
    • ASTRA G Furgons/Universālis (F70)
      • 1.2 (F70) (48kW/65PS)