DELPHI Mass Air Flow Sensor AF10270-12B1
inc. VAT 21%
In stock 5
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN AF10270-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759523407
  • Direct fit for seamless installation.
  • Accurately measures airflow into the engine.
  • Essential for optimal fuel injection and combustion.
  • Helps improve fuel economy and reduce emissions.
  • Restores engine performance and drivability.
  • Manufactured by DELPHI, a reputable automotive brand.
  • Part number: AF10270-12B1.
Number of pin contacts
5
Air filter
  • OPEL
    • AGILA A (H00)
      • 1.0 12V (F68) (43kW/58PS)
      • 1.2 16V (F68) (55kW/75PS)
    • CORSA C (X01)
      • 1.0 (F08, F68) (43kW/58PS)
      • 1.2 (F08, F68) (55kW/75PS)
    • ASTRA G Hečbeka virsbūve (T98)
      • 1.2 16V (F08, F48) (55kW/75PS)
    • ASTRA G Sedans (T98)
      • 1.2 16V (F69) (55kW/75PS)
    • ASTRA G Universālis (T98)
      • 1.2 16V (F35) (55kW/75PS)
    • CORSA C Furgons/Hečbeks (X01)
      • 1.2 16V (F08, W5L) (55kW/75PS)