DENCKERMANN Cabin Filter M110881K
inc. VAT 21%
In stock 87
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN M110881K
Make DENCKERMANN
EAN 5901225782151
  • High-quality cabin air filter from DENCKERMANN.
  • Part number: M110881K.
  • Effectively filters dust, pollen, and other airborne particles.
  • Promotes cleaner interior air quality.
  • Helps reduce allergens and irritants.
  • Ensures optimal performance of the ventilation system.
  • Designed for reliable and long-lasting filtration.
  • Easy to install replacement part.
Length [mm]
240
Width [mm]
254
Height [mm]
43
  • MERCEDES-BENZ
    • B-CLASS Sports Tourer (W246, W242)
      • B 180 (246.242) (90kW/122PS)
      • B 200 (246.243) (115kW/156PS)
      • B 180 CDI (246.200) (80kW/109PS)
      • B 200 CDI (246.201) (100kW/136PS)
      • B 220 4-matic (246.247) (135kW/184PS)
      • B 250 (246.244) (155kW/211PS)
      • B 200 Natural Gas Drive / B 200 c (242.848) (115kW/156PS)
      • B 220 CDI / d (246.203) (125kW/170PS)
      • B 160 CDI / d (246.211) (66kW/90PS)
      • B 180 CDI / d (246.212) (80kW/109PS)
      • B 250 4-matic (246.246) (155kW/211PS)
      • B 200 CDI / d (246.208) (100kW/136PS)
      • B 200 CDI / d 4-matic (246.202) (100kW/136PS)
      • B 220 CDI / d (246.203) (130kW/177PS)
      • B 220 CDI / d 4-matic (246.205) (130kW/177PS)
      • Electric Drive / B 250 e (242.890) (132kW/180PS)
      • Electric Drive / B 250 e (242.890) (65kW/88PS)
      • B 160 (246.241) (75kW/102PS)
      • B 220 d 4-matic (246.205) (125kW/170PS)
    • CLA Coupe (C117)
      • CLA 250 4-matic (117.346) (155kW/211PS)
      • CLA 45 AMG 4-matic (117.352) (265kW/360PS)
      • CLA 180 CDI / d (117.312) (80kW/109PS)
      • CLA 180 (117.342) (90kW/122PS)
      • CLA 200 (117.343) (115kW/156PS)
      • CLA 250 (117.344) (155kW/211PS)
      • CLA 220 CDI / d (117.303) (125kW/170PS)
      • CLA 220 CDI / d (117.303) (120kW/163PS)
      • CLA 200 CDI (117.301) (100kW/136PS)
      • CLA 200 CDI / d 4-matic (117.302) (100kW/136PS)
      • CLA 200 CDI / d (117.308) (100kW/136PS)
      • CLA 220 CDI 4-matic (117.305) (125kW/170PS)
      • CLA 220 CDI / d 4-matic (117.305) (120kW/163PS)
      • CLA 220 CDI / d (117.303) (130kW/177PS)
      • CLA 220 CDI / d 4-matic (117.305) (130kW/177PS)
      • CLA 250 (117.350) (160kW/218PS)
      • CLA 250 4-matic (117.351) (160kW/218PS)
      • AMG CLA 45 4-matic (117.352) (280kW/381PS)
      • CLA 220 4-matic (117.347) (135kW/184PS)
      • CLA 200 (117.343) (110kW/150PS)
    • A-CLASS (W176)
      • A 180 (176.042) (90kW/122PS)
      • A 200 (176.043) (115kW/156PS)
      • A 250 (176.044) (155kW/211PS)
      • A 180 CDI / d (176.012) (80kW/109PS)
      • A 180 CDI (176.000) (80kW/109PS)
      • A 200 CDI (176.001) (100kW/136PS)
      • A 220 CDI (176.003) (125kW/170PS)
      • A 45 AMG 4-matic (176.052) (265kW/360PS)
      • A 160 CDI / d (176.011) (66kW/90PS)
      • A 250 4-matic (176.046) (155kW/211PS)
      • A 200 CDI / d (176.008) (100kW/136PS)
      • A 200 CDI / d 4-matic (176.002) (100kW/136PS)
      • A 220 CDI 4-matic (176.005) (125kW/170PS)
      • A 220 4-matic (176.047) (135kW/184PS)
      • A 160 (176.041) (75kW/102PS)
      • A 250 (176.050) (160kW/218PS)
      • A 250 4-matic (176.051) (160kW/218PS)
      • AMG A 45 4-matic (176.052) (280kW/381PS)
      • A 220 d (176.003) (130kW/177PS)
      • A 220 d 4-matic (176.005) (130kW/177PS)
    • GLA-CLASS (X156)
      • GLA 200 (156.943) (115kW/156PS)
      • GLA 200 CDI / d (156.908) (100kW/136PS)
      • GLA 200 CDI 4-matic (156.902) (100kW/136PS)
      • GLA 220 CDI (156.903) (125kW/170PS)
      • GLA 220 CDI 4-matic (156.905) (125kW/170PS)
      • GLA 250 (156.944) (155kW/211PS)
      • GLA 250 4-matic (156.946) (155kW/211PS)
      • GLA 45 AMG 4-matic (156.952) (265kW/360PS)
      • GLA 180 CDI / d (156.912) (80kW/109PS)
      • GLA 180 (156.942) (90kW/122PS)
      • AMG GLA 45 4-matic (156.952) (280kW/381PS)
      • GLA 220 d (156.903) (130kW/177PS)
      • GLA 220 d 4-matic (156.905) (130kW/177PS)
      • GLA 220 4-matic (156.947) (135kW/184PS)
      • GLA 200 (156.943) (110kW/150PS)
      • GLA 250 Flex (156.944) (155kW/211PS)
    • CLA Shooting Brake (X117)
      • CLA 180 (117.942) (90kW/122PS)
      • CLA 200 (117.943) (115kW/156PS)
      • CLA 250 (117.944) (155kW/211PS)
      • CLA 250 4-matic (117.946) (155kW/211PS)
      • CLA 45 AMG 4-matic (117.952) (265kW/360PS)
      • CLA 200 CDI / d (117.908) (100kW/136PS)
      • CLA 200 CDI / d 4-matic (117.902) (100kW/136PS)
      • CLA 220 CDI / d (117.903) (130kW/177PS)
      • CLA 220 CDI / d 4-matic (117.905) (130kW/177PS)
      • CLA 250 4-matic (117.951) (160kW/218PS)
      • AMG CLA 45 4-matic (117.952) (280kW/381PS)
      • CLA 180 d (117.912) (80kW/109PS)
      • CLA 220 4-matic (117.947) (135kW/184PS)
      • CLA 220 d (117.903) (125kW/170PS)
      • CLA 220 d 4-matic (117.905) (125kW/170PS)
  • INFINITI
    • Q30
      • 1.6 (90kW/122PS)
      • 1.6 (115kW/156PS)
      • 2.0 T AWD (155kW/211PS)
      • 1.5 D (80kW/109PS)
      • 2.2 D (125kW/170PS)
      • 2.2 D AWD (125kW/170PS)
      • 2.0 T (155kW/211PS)
    • QX30
      • 2.2 D AWD (125kW/170PS)
      • 2.0 AWD (155kW/211PS)