DENCKERMANN Cabin Filter M110849A
Compatible with NISSAN LEAF (ZE0) , NISSAN CUBE (Z12) , NISSAN JUKE (F15) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 4
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN M110849A
Make DENCKERMANN
EAN 5902841667860
  • High-efficiency filtration of airborne particles
  • Removes dust, pollen, and soot
  • Improves cabin air quality for a healthier environment
  • Supports optimal performance of HVAC systems
  • Durable construction for long-lasting use
  • Easy to install
  • Part code: M110849A
  • Brand: DENCKERMANN
Filter assembly
Fine Particulate Air Filter (PM 2.5)
with antibacterial effect
with fungicidal effect
Length [mm]
260
Width [mm]
149
Height [mm]
+25
  • NISSAN
    • LEAF (ZE0)
      • Electric (80kW/109PS)
    • CUBE (Z12)
      • 1.5 dCi (81kW/110PS)
      • 1.6 16V (81kW/110PS)
      • 1.5 dCi (78kW/106PS)
    • JUKE (F15)
      • 1.6 (86kW/117PS)
      • 1.6 DIG-T 4x4 (140kW/190PS)
      • 1.6 DIG-T (140kW/190PS)
      • 1.5 dCi (81kW/110PS)
      • 1.6 DIG-T NISMO 4x4 (147kW/200PS)
      • 1.6 DIG-T NISMO (147kW/200PS)
      • 1.6 (69kW/94PS)
      • 1.2 DIG-T (85kW/115PS)
      • 1.6 DIG-T NISMO RS (160kW/218PS)
      • 1.6 DIG-T NISMO RS 4x4 (157kW/214PS)
      • 1.6 (83kW/113PS)
      • 1.6 LPG (80kW/109PS)
    • LEAF (ZE1)
      • Electric (110kW/150PS)
      • Electric (160kW/218PS)
    • JUKE Van (F15)
      • CVTC (86kW/117PS)
      • 1.6 (140kW/190PS)
      • dCi (81kW/110PS)