PN A310864P
Make DENCKERMANN
EAN 5901225754974
  • Engine cooling system component
  • Ensures proper coolant circulation
  • Helps prevent engine overheating
  • Durable construction for reliability
  • Maintains optimal engine temperature
  • Part code: A310864P
  • Brand: DENCKERMANN
Additional article/Additional info 2
with sealing ring
Drive pulley
without belt drive pulley
  • FORD
    • MONDEO III Sedans (B4Y)
      • 1.8 16V (81kW/110PS)
      • 1.8 16V (92kW/125PS)
      • 2.0 16V (107kW/146PS)
      • 1.8 SCi (96kW/130PS)
    • MONDEO III (B5Y)
      • 1.8 16V (81kW/110PS)
      • 1.8 16V (92kW/125PS)
      • 2.0 16V (107kW/146PS)
      • 1.8 SCi (96kW/130PS)
    • MONDEO III Turnier (BWY)
      • 1.8 16V (81kW/110PS)
      • 1.8 16V (92kW/125PS)
      • 2.0 16V (107kW/146PS)
      • 1.8 SCi (96kW/130PS)
    • FUSION (JU_)
      • 1.6 (74kW/100PS)
    • FOCUS C-MAX (DM2)
      • 1.8 (88kW/120PS)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 1.8 (92kW/125PS)
      • 1.8 Flexifuel (92kW/125PS)
    • MAVERICK
      • 2.3 16V (110kW/150PS)
    • FOCUS II (DA_, HCP, DP)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 1.8 Flexifuel (92kW/125PS)
    • FIESTA V (JH_, JD_)
      • ST150 (110kW/150PS)
    • FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 1.8 Flexifuel (92kW/125PS)
    • FOCUS II Sedans (DB_, FCH, DH)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 1.8 Flexifuel (92kW/125PS)
    • GALAXY II (WA6)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 2.3 (118kW/160PS)
    • S-MAX (WA6)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 2.3 (118kW/160PS)
    • FOCUS II Kabriolets
      • 2.0 (107kW/145PS)
    • MONDEO IV (BA7)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 2.3 (118kW/160PS)
    • MONDEO IV Turnier (BA7)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 2.3 (118kW/160PS)
    • MONDEO IV Sedans (BA7)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 2.3 (118kW/160PS)
    • C-MAX (DM2)
      • 1.8 (92kW/125PS)
      • 1.8 Flexifuel (92kW/125PS)
      • 2.0 (107kW/145PS)
  • MAZDA
    • 6 Hatchback (GG)
      • 1.8 (88kW/120PS)
      • 2.0 (GGES) (104kW/141PS)
      • 2.3 (GG3S) (122kW/166PS)
      • 2.0 DI (GG14) (89kW/121PS)
      • 2.0 DI (GG14) (105kW/143PS)
      • 2.0 (GGES) (108kW/147PS)
    • 6 Sedans (GG)
      • 1.8 (88kW/120PS)
      • 2.0 (GGEP, GG10) (104kW/141PS)
      • 2.3 (GG3P) (122kW/166PS)
      • 2.0 DI (GG14) (89kW/121PS)
      • 2.0 DI (GG14) (105kW/143PS)
      • 2.0 (GGEP, GG10) (108kW/147PS)
      • 2.3 MPS Turbo (GG3P) (191kW/260PS)
    • 6 Station Wagon (GY)
      • 1.8 (88kW/120PS)
      • 2.0 (GYEW) (104kW/141PS)
      • 2.3 (GY3W, GY10) (122kW/166PS)
      • 2.0 DI (GY19) (89kW/121PS)
      • 2.3 AWD (GY3W) (119kW/162PS)
      • 2.0 DI (GY19) (105kW/143PS)
      • 2.0 (GYEW) (108kW/147PS)
    • MPV II (LW)
      • 2.3 (LW3W) (104kW/141PS)
    • 3 (BK)
      • 2.0 (BKEP) (110kW/150PS)
    • 3 Sedans (BK)
      • 1.6 (BK12) (77kW/105PS)
      • 2.0 (BKEP) (110kW/150PS)
    • TRIBUTE (EP)
      • 2.3 AWD (EP3W) (110kW/150PS)
    • 5 (CR)
      • 1.8 (CR19) (85kW/116PS)
      • 2.0 (CREW, CR19) (107kW/146PS)
      • 2.0 CD (CR19) (81kW/110PS)
      • 2.0 CD (CR19) (105kW/143PS)
    • MX-5 III (NC)
      • 2.0 (NC18) (118kW/160PS)
      • 1.8 (NC18) (93kW/126PS)
    • CX-7 (ER)
      • 2.3 MZR DISI Turbo AWD (ER3P) (190kW/258PS)
    • 6 Sedans (GH)
      • 1.8 MZR (88kW/120PS)
      • 2.0 MZR (GHEFP, GH10F) (108kW/147PS)
      • 2.5 MZR (GH5FS, GH5FP) (125kW/170PS)
    • 6 Hatchback (GH)
      • 1.8 MZR (88kW/120PS)
      • 2.0 MZR (GHEFS) (108kW/147PS)
      • 2.5 MZR (GH5FS) (125kW/170PS)
  • VOLVO
    • S40 II (544)
      • 1.8 (92kW/125PS)
      • 2.0 (107kW/146PS)
    • V50 (545)
      • 1.8 (92kW/125PS)
      • 2.0 (107kW/146PS)
    • C30 (533)
      • 1.8 (92kW/125PS)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 1.8 FlexFuel (92kW/125PS)
    • V70 III (135)
      • 2.0 (107kW/145PS)
  • SEAT
    • ALTEA (5P1)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)