BREMBO Brake Discs 09.D422.11
inc. VAT 21%
Out of Stock
PN 09.D422.11
Make BREMBO
EAN 8020584310892
  • Direct fit for compatible vehicle models
  • Engineered for optimal performance and durability
  • Advanced materials for heat dissipation
  • Resistant to wear for extended lifespan
  • Consistent stopping power
  • Trusted BREMBO quality
  • Part number: 09.D422.11
Brake disc type
with internal ventilation
Brake disc thickness [mm]
2+2
Number of splines
5
Height [mm]
5+1
Centering diameter [mm]
76
Outer diameter [mm]
300
Processing
Multicarbon
Surface
coated
Minimum thickness [mm]
19
  • VW
    • AMAROK (2HA, 2HB, S1B, S6B, S7A, S7B, AGD)
      • 2.0 TSI (118kW/160PS)
      • 2.0 BiTDI 4motion (132kW/180PS)
      • 2.0 BiTDI (132kW/180PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI 4motion (103kW/140PS)
      • 3.0 TDI 4motion (165kW/224PS)
      • 3.0 TDI 4motion (150kW/204PS)
      • 3.0 TDI 4motion (120kW/163PS)
      • 3.0 TDI (120kW/163PS)
      • 3.0 TDI 4motion (190kW/258PS)
    • AMAROK Platforma/Šasija (S1B, S6B, S7B)
      • 2.0 BiTDI (132kW/180PS)
    • CRAFTER Furgons (SY_, SX_)
      • 2.0 TDI FWD (SYB, SYC, SYD) (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI FWD (SYB, SYC, SYD) (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI FWD (SYB, SYC, SYD) (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI 4motion (SYB, SYC, SYD) (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI RWD (SYB, SYC, SYD) (90kW/122PS)
      • 2.0 TDI RWD (SYB, SYC, SYD) (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI 4motion (SYB, SYC, SYD) (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI RWD (SYB, SYC, SYD) (103kW/140PS)
      • e-Crafter FWD (SXB) (100kW/136PS)
      • 2.0 TDI RWD (SYB, SYC, SYD) (80kW/109PS)
      • 2.0 TDI RWD (SYB, SYC, SYD) (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI FWD (SYB, SYC, SYD) (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI 4motion (SYB, SYC, SYD) (120kW/163PS)
    • CRAFTER Platforma/Šasija (SZ_)
      • 2.0 TDI FWD (SZB, SZC, SZH, SZI, SZJ, SZK, SZO, SZP, SZS... (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI FWD (SZB, SZC, SZH, SZI, SZJ, SZK, SZO, SZP, SZS... (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI FWD (SZB, SZC, SZH, SZI, SZJ, SZK, SZO, SZP, SZS... (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI RWD (SZB, SZC, SZD, SZH, SZI, SZO, SZP, SZQ, SZU... (90kW/122PS)
      • 2.0 TDI RWD (SZB, SZC, SZD, SZH, SZI, SZO, SZP, SZQ, SZU... (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI RWD (SZB, SZC, SZD, SZH, SZI, SZO, SZP, SZQ, SZU... (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI 4motion (SZB, SZC, SZH, SZI, SZO, SZP, SZU, SZV) (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI 4motion (SZB, SZC, SZH, SZI, SZO, SZP, SZU, SZV) (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI RWD (SZB, SZC, SZD, SZO, SZP, SZQ, SZU, SZV) (80kW/109PS)
      • 2.0 TDI RWD (SZB, SZC, SZD, SZH, SZI, SZO, SZP, SZQ) (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI FWD (SZB, SZC, SZH, SZI, SZJ, SZK, SZO, SZP) (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI 4motion (SZB, SZC, SZH, SZI, SZO, SZP) (120kW/163PS)
    • CRAFTER Autobuss (SYI, SYJ)
      • 2.0 TDI FWD (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI FWD (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI FWD (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI 4motion (130kW/177PS)
    • GRAND CALIFORNIA Camper (SCB, SCC)
      • 2.0 TDI FWD (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI FWD (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI FWD (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI 4motion (120kW/163PS)
  • MAN
    • TGE Furgons
      • 2.0 TDI (01V, 03V, 36V, UYB, UYC, UYD) (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI (01V, 03V, 36V, UYB, UYC, UYD) (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (01V, 03V, 36V, UYB, UYC, UYD) (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI AWD (02V, 04V, 37V, UYB, UYC, UYD) (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI AWD (02V, 04V, 37V, UYB, UYC, UYD) (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI RWD (11V, 12V, 33V, 34V, UYB, UYC, UYD) (90kW/122PS)
      • 2.0 TDI RWD (11V, 12V, UYB, UYC, UYD) (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI RWD (11V, 12V, 33V, 34V, UYB, UYC, UYD) (130kW/177PS)
      • eTGE (35V, UXB) (100kW/136PS)
      • 2.0 TDI RWD (UYB, UYC, UYD, 11V, 12V, 33V) (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI (UYB, UYC, UYD, 01V, 09V, 03V, 10V) (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI AWD (UYB, UYC, UYD, 02V, 04V) (120kW/163PS)
    • TGE Platforma/Šasija (UZ_)
      • 2.0 TDI (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI (UZB, UZC, 08V, UZH, UZI, 10V, UZO, UZP, 21V,... (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI RWD (90kW/122PS)
      • 2.0 TDI RWD (UZB, UZC, UZD, 14V, 29V, UZH, UZI, 18V, 30V... (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI RWD (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI AWD (UZB, UZC, 15V, UZH, UZI, 19V, UZO, UZP,... (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI AWD (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI RWD (UZB, UZC, UZH, UZI, UZO, UZP, 14V, 18V, 22V... (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI (UZB, UZC, UZH, UZI, UZO, UZP, UZJ, UZK, 14V,... (120kW/163PS)
      • 2.0 TDI AWD (UZB, UZC, UZH, UZI, UZO, UZP, 15V, 19V) (120kW/163PS)
    • TGE Autobuss
      • 2.0 TDI (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI AWD (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI AWD (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI RWD (90kW/122PS)
      • 2.0 TDI RWD (130kW/177PS)