BLUE PRINT Cabin Filter ADN12545
Compatible with INFINITI M (Y51) , INFINITI Q70 (Y51) ,
inc. VAT 21%
In stock 12
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADN12545
Make BLUE PRINT
EAN 5050063274165
  • High-quality filtration for cleaner cabin air
  • Traps dust, pollen, and other airborne particles
  • Supports efficient operation of HVAC systems
  • Contributes to a healthier and more comfortable interior
  • Designed for reliable performance and durability
  • Easy to install replacement part
Filter assembly
Activated carbon filter
Filter assembly
with antibacterial effect
Length [mm]
215
Width [mm]
214
Height [mm]
[30
  • INFINITI
    • M (Y51)
      • 35h (268kW/364PS)
      • 37 (235kW/320PS)
      • 30d (175kW/238PS)
    • Q70 (Y51)
      • 3.7 (235kW/320PS)
      • 3.0 (175kW/238PS)
      • 3.5 Hybrid (268kW/364PS)
      • 2.2 D (125kW/170PS)