PN ADN11607
Make BLUE PRINT
EAN 5050063116076
  • Ensures optimal spark delivery to spark plugs.
  • Designed for reliable engine performance.
  • Constructed with durable materials for longevity.
  • Helps prevent engine misfires.
  • Contributes to improved fuel efficiency.
  • Restores engine power and throttle response.
  • Direct fit for seamless installation.
OE-number
22440-2F200
  • NISSAN
    • ALMERA I Hatchback (N15)
      • 2.0 GTi (105kW/143PS)
    • PRIMERA (P11)
      • 2.0 16V (96kW/131PS)
      • 2.0 16V (85kW/115PS)
      • 2.0 16V (110kW/150PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
      • 2.0 16V (105kW/143PS)
    • PRIMERA Hatchback (P11)
      • 2.0 16V (96kW/131PS)
      • 2.0 16V (85kW/115PS)
      • 2.0 16V (110kW/150PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
    • PRIMERA Traveller (WP11)
      • 2.0 16V (85kW/115PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
    • ALMERA TINO (V10)
      • 2.0 (100kW/136PS)