PN ADK88110
Make BLUE PRINT
EAN 5050063881103
  • Protects driveshaft from dust, water, and debris
  • Ensures longevity of driveshaft components
  • Prevents premature wear and potential failure
  • Includes all necessary parts for installation
  • Maintains smooth power transfer
  • High-quality manufacturing for reliability
  • Direct fit for compatible vehicles
  • Essential for drive axle maintenance
Length [mm]
87
Inner diameter 1 [mm]
+20
Inner diameter 2 [mm]
69
Material
Rubber
  • SUBARU
    • IMPREZA Sedans (GC)
      • 1.6 i AWD (GC4) (66kW/90PS)
      • 1.8 i AWD (GC6) (76kW/103PS)
      • 2.0 i AWD (GC8) (85kW/115PS)
      • 1.6 i (GC3) (66kW/90PS)
      • 1.6 i (GC3) (70kW/95PS)
      • 2.0 i AWD (GC8) (92kW/125PS)
      • 1.6 i AWD (GC4) (70kW/95PS)
      • 1.8 i (GC5) (76kW/103PS)
    • IMPREZA Universālis (GF)
      • 1.6 i AWD (GF4) (66kW/90PS)
      • 1.8 i AWD (GF6) (76kW/103PS)
      • 1.6 i (GF3) (70kW/95PS)
      • 2.0 i 16V AWD (GF8) (92kW/125PS)
      • 1.6 i AWD (GF4) (70kW/95PS)
      • 2.0 i AWD (GF8) (85kW/116PS)
      • 1.8 i (GF5) (76kW/103PS)
    • LEGACY II (BD)
      • 2.0 i (BD4) (85kW/116PS)
      • 2.0 i 4WD (BD5) (85kW/116PS)
      • 2.2 i 4WD (BD7) (94kW/128PS)
      • 2.5 i 4WD (BD9) (110kW/150PS)
      • 2.2 i 4WD (BD7) (96kW/131PS)
    • LEGACY II Universālis (BG)
      • 2.0 i (BG4) (85kW/116PS)
      • 2.0 i 4WD (BG5) (85kW/116PS)
      • 2.2 i 4WD (BG7) (94kW/128PS)
      • 2.5 i 4WD (BG9) (110kW/150PS)
      • 2.2 i 4WD (BG7) (96kW/131PS)
    • IMPREZA Coupe (GFC)
      • 2.0 AWD (GC8) (85kW/115PS)
      • 1.6 (GC4) (66kW/90PS)
      • 1.6 AWD (GC4) (66kW/90PS)
    • FORESTER (SF_)
      • 2.0 AWD (SF5) (90kW/122PS)
      • 2.0 S Turbo AWD (SF5) (125kW/170PS)
      • 2.0 AWD (SF5) (92kW/125PS)
      • 2.0 S Turbo AWD (SF5) (130kW/177PS)
    • FORESTER (SH_)
      • 2.5 AWD (SH9) (126kW/171PS)
      • 2.0 AWD (SH5) (110kW/150PS)
      • 2.0 D AWD (SHH, SHD, SHN) (108kW/147PS)
      • 2.5 AWD (SH9) (169kW/230PS)
    • LEGACY III Universālis (BH)
      • 2.5 AWD (BH9) (115kW/156PS)
      • 2.0 AWD (BH5) (92kW/125PS)
    • LEGACY III (BE)
      • 2.0 AWD (BE5) (92kW/125PS)
      • 2.5 AWD (BE9) (115kW/156PS)
    • OUTBACK (BE, BH)
      • 3.0 H6 AWD (BHE) (154kW/209PS)
      • 2.5 AWD (BH9) (115kW/156PS)
    • FORESTER (SG_)
      • 2.0 AWD (SG5) (92kW/125PS)
    • LEGACY IV (BL)
      • 2.0 AWD (BL5) (101kW/138PS)
      • 3.0 R AWD (BLE, B13) (180kW/245PS)
      • 2.0 D AWD (BLD) (110kW/150PS)
    • LEGACY IV Universālis (BP)
      • 2.0 AWD (BP5) (101kW/138PS)
      • 3.0 R AWD (BPE) (180kW/245PS)
      • 2.0 D AWD (BPD) (110kW/150PS)
    • XV (_GP_)
      • 2.0 i AWD (GP7, G33GP) (110kW/150PS)
      • 2.0 BiFuel AWD (G33GP, GP7) (110kW/150PS)
    • OUTBACK (BL, BP)
    • OUTBACK (BR)
      • 2.5 i AWD (BRM) (127kW/173PS)
      • 2.5 BiFuel AWD (127kW/173PS)
    • OUTBACK (BS)
      • 2.5 AWD (BS9) (129kW/175PS)
      • 3.6 AWD (BSF) (191kW/260PS)
      • 2.0 D AWD (BSD) (110kW/150PS)
    • LEVORG
      • 1.6 AWD (VM4) (125kW/170PS)
    • LEGACY VI (BN)
      • 3.6 i AWD (BNF) (191kW/260PS)
  • SUZUKI
    • BALENO Hečbeka virsbūve (EG)
      • 1.9 TD (SY419) (55kW/75PS)
    • BALENO (EG)
      • 1.9 TD (SY419) (55kW/75PS)
    • BALENO Universālis (EG)
      • 1.9 TD (SY419) (55kW/75PS)
    • LIANA Hečbeka virsbūve
      • 1.3 (66kW/90PS)
      • 1.6 (RH416) (76kW/103PS)
      • 1.6 4WD (76kW/103PS)
      • 1.6 i (RH416) (78kW/106PS)
      • 1.6 4WD (78kW/106PS)
      • 1.6 4WD (79kW/107PS)
      • 1.6 (79kW/107PS)
    • LIANA (ER, RH_)
      • 1.3 (RH 413) (66kW/90PS)
      • 1.6 (RH416) (76kW/103PS)
      • 1.6 4WD (RH416) (76kW/103PS)
      • 1.6 i (RH416) (78kW/106PS)
      • 1.6 4WD (RH416) (78kW/106PS)
      • 1.6 (RH416) (79kW/107PS)
      • 1.6 4WD (RH416) (79kW/107PS)
    • IGNIS I (FH)
      • 1.5 Sport (RG415) (80kW/109PS)