BLUE PRINT ADK81602 Ignition Lead Set
High-quality ignition lead set designed for optimal engine performance and reliable starting.
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADK81602
Make BLUE PRINT
EAN 5050063816020
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Ensures optimal spark plug voltage
  • Durable construction for extended service life
  • Improves engine performance and fuel efficiency
  • Reduces misfires and rough idling
  • High-quality materials for reliable operation
  • Easy installation
OE-number
  • SUZUKI
    • SJ410 Cabrio (OS)
      • 1.0 (SJ410) (33kW/45PS)
    • SJ410
      • 1.0 (SJ410) (33kW/45PS)
    • SAMURAI Slēgta tipa visurgājējs (SJ_)
      • 1.0 Visu riteņu piedziņa (SJ410) (33kW/45PS)
      • 1.3 Visu riteņu piedziņa (SJ413, SJ70, SJ80) (51kW/70PS)
      • 1.3 Visu riteņu piedziņa (SJ413) (44kW/60PS)
      • 1.3 Visu riteņu piedziņa (SJ413) (47kW/64PS)
    • SJ413 (OS)
      • 1.3 (SJ413) (44kW/60PS)
      • 1.3 (SJ413) (47kW/64PS)
    • VITARA Cabrio (ET, TA)
      • 1.6 i 16V (TA02, SE416) (71kW/97PS)