PN ADJ132106
Make BLUE PRINT
EAN 5050063105032
  • Effective contaminant removal
  • Protects engine components
  • Improves engine longevity
  • Ensures optimal engine performance
  • Durable construction
  • High-quality filtration
Filter assembly
Screw-on filter
Height [mm]
+105
Outer diameter [mm]
76
Internal thread size
1 - 12 UNF
  • ASTON MARTIN
    • VANTAGE Vantage
      • 4.7 V8S (321kW/437PS)
      • 4.3 (283kW/385PS)
      • 4.7 V8 (313kW/426PS)
      • 4.7 GT8 (328kW/446PS)
    • VANTAGE Volante
      • 4.7 S (321kW/437PS)
      • 4.3 (283kW/385PS)
      • 4.7 V8 (313kW/426PS)
  • JAGUAR
    • S-TYPE II (X200)
      • 4.0 V8 (203kW/276PS)
      • 4.2 V8 (219kW/298PS)
    • XK 8 Coupe (X100)
      • 4.2 (219kW/298PS)
      • R 4.2 (291kW/396PS)
    • XK 8 Convertible (X100)
      • 4.2 (219kW/298PS)
      • R 4.2 (291kW/396PS)
    • XJ (X350, X358)
      • 3.6 (190kW/258PS)
      • R 4.2 (291kW/395PS)
      • 4.2 (224kW/305PS)
    • XK II Coupe (X150)
      • 4.2 XKR (291kW/396PS)
      • 4.2 XKR (306kW/416PS)
      • 3.6 (190kW/258PS)
    • XK II Kabriolets (X150)
      • 4.2 XK8 (219kW/298PS)
      • 3.6 (190kW/258PS)
      • 4.2 (291kW/396PS)
    • XF I (X250)
      • 4.2 (219kW/298PS)
      • 4.2 Kompressor (306kW/416PS)
  • LAND ROVER
    • RANGE ROVER III (L322)
      • 4.4 4x4 (210kW/286PS)
    • DISCOVERY III (L319)
      • 4.4 4x4 (220kW/299PS)
    • RANGE ROVER SPORT I (L320)
      • 4.2 4x4 (287kW/390PS)
      • 4.4 4x4 (220kW/299PS)
      • 4.2 4x4 (291kW/396PS)
  • DAIMLER
    • SUPER EIGHT (X350)
      • 4.2 (291kW/395PS)