BLUE PRINT ADJ130303 Water Pump, Headlight Cleaning System
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADJ130303
Make BLUE PRINT
EAN 5050063207705
  • Direct replacement for the original water pump.
  • Ensures effective operation of the headlight cleaning system.
  • High-quality construction for durability and reliability.
  • Helps maintain clear headlights for improved visibility.
  • Designed to meet or exceed OEM specifications.
  • Essential for safe driving in various weather conditions.
Types of pumps
Monopump
Voltage [V]
1/2"
Number of connections
2
  • LAND ROVER
    • RANGE ROVER III (L322)
      • 4.4 D 4x4 (230kW/313PS)
      • 5.0 4x4 (276kW/375PS)
      • 3.0 D 4x4 (130kW/177PS)
      • 3.6 D 4x4 (200kW/272PS)
    • DISCOVERY III (L319)
      • 4.4 4x4 (220kW/299PS)
      • 2.7 TD 4x4 (140kW/190PS)
    • RANGE ROVER SPORT I (L320)
      • 4.2 4x4 (287kW/390PS)
      • 4.4 4x4 (220kW/299PS)
      • 2.7 D 4x4 (140kW/190PS)
      • 4.2 4x4 (291kW/396PS)