BLUE PRINT ADH21607 Ignition Wire Set
High-quality ignition wire set designed for optimal engine performance and reliable spark delivery.
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADH21607
Make BLUE PRINT
EAN 5050063216073
  • Ensures reliable spark delivery to spark plugs.
  • Promotes efficient combustion and optimal engine performance.
  • Constructed with durable materials for long-lasting use.
  • Helps prevent engine misfires and rough running.
  • Designed for a precise fit and straightforward installation.
  • Maintains consistent power and fuel economy.
  • High-quality component from BLUE PRINT.
OE-number
32701-P03-000
  • ROVER
    • 400 II (XW)
      • 416 GTI (90kW/122PS)
  • HONDA
    • CIVIC IV Hatchback (EC, ED, EE, EF)
      • 1.4 L (EC9) (66kW/90PS)
      • 1.3 16V Cat (EC8) (55kW/75PS)
      • 1.3 (EC8) (55kW/75PS)
    • CIVIC IV Sedans (ED, EF)
      • 1.4 L (ED2) (66kW/90PS)
      • 1.3 (ED1) (55kW/75PS)
    • ACCORD IV (CB)
      • 2.0 16V (CB3) (81kW/110PS)
    • CIVIC V Hatchback (EG, EH)
      • 1.3 16V (EG3) (55kW/75PS)
      • 1.5 i 16V (EG4) (69kW/94PS)
      • 1.5 i 16V (EG4) (66kW/90PS)
    • CIVIC V Sedans (EG, EH)
      • 1.5 i 16V (EG8) (69kW/94PS)
    • CONCERTO (HW, MA)
      • 1.5 i 16V (MA1) (66kW/90PS)
      • 1.6 i 16V (82kW/112PS)
      • 1.6 i 16V (HW) (90kW/122PS)
      • 1.4 (66kW/90PS)
      • 1.4 (61kW/83PS)
    • ACCORD IV Aerodeck (CB)
      • 2.0 i 16V (CC9) (98kW/133PS)
    • CIVIC VI Fastback (MA, MB)
      • 1.6 i (MB1) (83kW/113PS)
      • 1.4 i (MA8, MB2) (66kW/90PS)
      • 1.4 i (MA8, MB2) (55kW/75PS)
    • CIVIC V Coupe (EJ)
      • 1.5 i LSi (EJ2) (74kW/101PS)
    • CONCERTO Sedans (HWW)
      • 1.4 (66kW/90PS)
      • 1.5 i 16V (66kW/90PS)
      • 1.6 i 16V (82kW/112PS)
      • 1.6 16V (78kW/106PS)
      • 1.6 i 16V (90kW/122PS)
      • 1.4 (61kW/83PS)
    • CIVIC IV Shuttle (EE, EF)
      • 1.4 i 16V (EE1) (66kW/90PS)
      • 1.6 4x4 (EE4) (85kW/116PS)