BLUE PRINT ADC486115 Independent Suspension Arm, Wheel Suspension
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADC486115
Make BLUE PRINT
EAN 5050063093995
  • Direct replacement for original equipment.
  • Ensures precise wheel alignment.
  • Improves vehicle stability and handling.
  • Constructed from high-strength materials for durability.
  • Designed to withstand road stress and vibrations.
  • Contributes to a smoother ride.
  • Easy installation and perfect fit.
cross-reference numbers
ADC486116
Cone size [mm]
+20
Material
Sheet steel
Steering type
Suspension control arm
Installation side
Front axle on the left
Installation side
bottom
Additional article/Additional info 2
with suspension/control ball joint
Additional article/Additional information
with rubber bearings
  • MITSUBISHI
    • ASX (GA_W_)
      • 1.8 DI-D (GA6W) (85kW/116PS)
      • 1.8 (GA3W) (102kW/139PS)
      • 1.8 DI-D 4WD (GA6W) (85kW/116PS)
      • 2.0 MIVEC (GA2W) (110kW/150PS)
      • 2.0 MIVEC 4WD (110kW/150PS)
      • 1.6 MIVEC (GA1W) (85kW/116PS)
      • 1.6 MIVEC (GA1W) (86kW/117PS)
      • 1.8 DI-D (GA6W) (110kW/150PS)
      • 1.8 DI-D 4WD (GA6W) (110kW/150PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (GA8W) (110kW/150PS)
      • 1.6 LPG (86kW/117PS)
    • OUTLANDER II (CW_W)
      • 2.0 (CW4W) (108kW/147PS)
      • 2.2 DI-D (130kW/177PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (130kW/177PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (103kW/140PS)
      • 2.0 4WD (108kW/147PS)
      • 2.0 DI-D (CW8W) (103kW/140PS)
      • 2.4 4WD (CW5W) (125kW/170PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (115kW/156PS)
      • 3.0 4WD (CW6W) (162kW/220PS)
      • 2.4 (CW5W) (125kW/170PS)
    • LANCER VIII (CY_A, CZ_A)
      • 1.6 MIVEC (86kW/117PS)
      • 1.8 (CY3A, CY6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 DI-D (85kW/116PS)
      • 1.8 Flexfuel (CY3A, CY6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 (CY3A, CY6A) (105kW/143PS)
      • 2.0 DI-D (CY8A) (103kW/140PS)
      • 1.5 (80kW/109PS)
      • 2.0 i Ralliart 4WD (CY4A) (177kW/241PS)
      • 1.8 DI-D (CY9A) (110kW/150PS)
      • 1.8 Bifuel (CY3A, CY6A) (105kW/143PS)
      • 1.5 Bifuel (80kW/109PS)
      • 2.0 i 4WD (CZ4A) (113kW/154PS)
    • LANCER VIII Sportback (CX_A)
      • 1.6 MIVEC (86kW/117PS)
      • 1.8 MIVEC (CX3A, CX6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 DI-D (85kW/116PS)
      • 1.8 Flex (CX3A, CX6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 (CX3A) (105kW/143PS)
      • 2.0 DI-D (CX8A) (103kW/140PS)
      • 1.5 (80kW/109PS)
      • 2.0 Ralliart 4WD (CX4A) (177kW/241PS)
      • 1.8 DI-D (CX9A) (110kW/150PS)
      • 1.8 Bifuel (CX3A, CX6A) (105kW/143PS)
      • 1.5 Bifuel (80kW/109PS)
    • OUTLANDER III (GG_W, GF_W, ZJ, ZL, ZK)
      • 2.0 (GF7W) (110kW/150PS)
      • 2.0 4WD (GF7W) (110kW/150PS)
      • 2.2 DI-D (GF6W) (110kW/150PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (GF6W) (110kW/150PS)
      • 2.0 Hybrid 4WD (GG2W) (147kW/200PS)
      • 2.0 Bifuel (107kW/146PS)
    • ECLIPSE CROSS (GK_, GL_)
      • 1.5 T-Mivec 4WD (120kW/163PS)
      • 1.5 T-Mivec (120kW/163PS)
      • Plug-in Hybrid 4WD (GL3W) (138kW/188PS)
    • OUTLANDER III Van (GF_W, GG_W)
      • Di-D 4WD (GF6W) (110kW/150PS)
  • CITROËN
    • C-CROSSER ENTERPRISE (VU_, VV_)
      • 2.4 16V (125kW/170PS)
    • C-CROSSER (VU_, VV_)
      • 2.2 HDi (115kW/156PS)
      • 2.4 16V (125kW/170PS)
    • C4 AIRCROSS
      • 1.6 (86kW/117PS)
      • 1.6 HDi 115 (84kW/114PS)
      • 1.6 HDi 115 AWC (84kW/114PS)
      • 1.8 HDi 150 (110kW/150PS)
      • 1.8 HDi 150 AWC (110kW/150PS)
    • C-CROSSER Van (VU_)
      • 2.2 HDi (VU4HNH) (115kW/156PS)
  • PEUGEOT
    • 4007 (VU_, VV_)
      • 2.2 HDi (115kW/156PS)
      • 2.4 16V (125kW/170PS)
    • 4008
      • 1.6 HDi AWC (84kW/114PS)
      • 1.8 HDi AWC (110kW/150PS)
    • 4007 Van (VU_, VV_)
      • HDi 155 (VU4HNH, VV4HK8) (115kW/156PS)