BLUE PRINT ADC41608 Spark Plug Wire Set
High-quality spark plug wire set designed for optimal engine performance and reliable ignition.
inc. VAT 21%
In stock 4
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADC41608
Make BLUE PRINT
EAN 5050063416084
  • Ensures reliable spark delivery for consistent engine performance.
  • Durable construction withstands high engine temperatures.
  • Contributes to improved fuel efficiency and smoother operation.
  • Designed for optimal ignition timing.
  • Direct fit for compatible vehicle applications.
  • High-quality materials for long-lasting reliability.
  • Part of the trusted BLUE PRINT range.
  • MITSUBISHI
    • CARISMA (DA_)
      • 1.6 (DA1A) (66kW/90PS)
      • 1.8 (DA2A) (85kW/116PS)
      • 1.6 (DA1A) (73kW/99PS)
      • 1.6 (DA1A) (70kW/95PS)
      • 1.6 (DA1A) (76kW/103PS)
    • COLT V (CJ_, CP_)
      • 1600 GLX (CJ4A) (66kW/90PS)
      • 1600 (CJ4A) (76kW/103PS)
    • CARISMA Sedans (DA_)
      • 1.6 (DA1A) (66kW/90PS)
      • 1.8 (DA2A) (85kW/115PS)
      • 1.6 (DA1A) (73kW/99PS)
      • 1.6 (DA1A) (70kW/95PS)
      • 1.6 (DA1A) (76kW/103PS)
    • GALANT VIII (EA_)
      • 2.0 (EA2A) (100kW/136PS)
      • 2.0 (EA2A) (98kW/133PS)
    • GALANT VIII Universālis (EA_, EC_)
      • 2.0 (EA2W) (100kW/136PS)
      • 2.0 (EA2W) (98kW/133PS)
    • SPACE WAGON (N9_W, N8_W)
      • 2.4 GDI (N84W) (110kW/150PS)
      • 2.4 GDI (N84W) (108kW/147PS)
      • 2.0 (98kW/133PS)
      • 2.0 (N83W) (80kW/109PS)
    • SPACE RUNNER Lielas ietilpības automobilis (N1_W, N2_W)
      • 1.8 (N11W) (85kW/116PS)
      • 2.0 16V (N13W) (98kW/133PS)
    • SPACE STAR Lielas ietilpības automobilis (DG_A)
      • 1.8 GDI (DG5A) (90kW/122PS)
      • 1.8 GDI (DG5A) (87kW/118PS)
      • 1.8 MPI (DG5A) (82kW/112PS)
    • PAJERO PININ I (H6_W, H7_W)
      • 1.8 GDI (H66W, H76W) (88kW/120PS)
      • 1.8 (H76W, H66W) (84kW/114PS)
    • SPACE RUNNER (N6_W, N7_W)
      • 2.0 (N63W) (100kW/136PS)
      • 2.0 (N63W) (98kW/133PS)
    • LANCER VI (CJ_, CP_)
      • 1.6 16V (CK4A) (66kW/90PS)
    • OUTLANDER I (CU_W)
      • 2.0 Turbo-R 4WD (CU2W) (177kW/241PS)
      • 2.0 (CU2W) (100kW/136PS)