BLUE PRINT ADBP800100 Exhaust System Bracket
Compatible with RENAULT MASTER III Platforma/Šasija (EV, HV, UV) , RENAULT MASTER III Furgons (FV) ,
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADBP800100
Make BLUE PRINT
EAN 5057746216290
  • Designed for secure exhaust system mounting
  • Ensures proper alignment and reduces vibration
  • Constructed from durable, high-quality materials
  • Resistant to heat and corrosive elements
  • Provides a precise and reliable fit
  • Contributes to a quieter driving experience
  • Essential for exhaust system safety and functionality
  • BLUE PRINT quality for dependable performance
Material
MVQ
Material
Metal
Installation side
pre-particulate filter
Distance between holes [mm]
190
  • RENAULT
    • MASTER III Platforma/Šasija (EV, HV, UV)
      • 2.3 dCi 100 RWD (HV0B, UV0B) (74kW/101PS)
      • 2.3 dCi 125 RWD (HV0C, HV0D, UV0C, UV0D, UV0H, UV0J,... (92kW/125PS)
      • 2.3 dCi 145 RWD (UV0F, UV0E, HV0E, HV0F, HV0T, HV10,... (107kW/146PS)
      • 2.3 dCi 150 RWD (HV0F, UV0F) (110kW/150PS)
      • 2.3 dCi 135 RWD (HV0N, UV0N) (100kW/136PS)
      • 2.3 dCi 165 RWD (HV0P, HV0U, HV10, HV12, UV0P, UV0U,... (120kW/163PS)
      • 2.3 dCi 130 RWD (HV01, HV10, HV11, HV12, UV01, UV10,... (96kW/130PS)
    • MASTER III Furgons (FV)
      • 2.3 dCi 100 RWD (FV0B, FV0H, FV0K) (74kW/101PS)
      • 2.3 dCi 125 RWD (FV0C, FV0D, FV0H, FV0J, FV0A, FV0K) (92kW/125PS)
      • 2.3 dCi 145 RWD (FV0E, FV0F, FV0T, FV10, FV12, FV11) (107kW/146PS)
      • 2.3 dCi 150 RWD (FV0F) (110kW/150PS)
      • 2.3 dCi 165 RWD (FV0P, FV0U, FV10, FV12, FV1E) (120kW/163PS)
      • 2.3 dCi 135 RWD (FV0N) (100kW/136PS)