PN ADBP420132
Make BLUE PRINT
EAN 5057746390327
  • Disc brake pad set
  • Brand: BLUE PRINT
  • Part Code: ADBP420132
  • Designed for reliable stopping power
  • Suitable for everyday driving
  • Ensures consistent braking performance
  • Meets quality standards for fit and function
Length [mm]
186
Width [mm]
+105
Test value
ECE R90 APPROVED
Installation side
Front axle
Thickness 1 [mm]
17
Wear sensor
wear warning indicator
  • MERCEDES-BENZ
    • G-CLASS (W463)
      • AMG G 63 (463.276, 463.277) (430kW/585PS)
      • AMG G 63 4x4² (463.280) (430kW/585PS)
    • GLE (V167)
      • GLE 450 EQ Boost 4-matic (167.159) (270kW/367PS)
      • GLE 300 d 4-matic (167.119) (180kW/245PS)
      • GLE 350 d 4-matic (167.121) (200kW/272PS)
      • GLE 400 d 4-matic (167.123) (243kW/330PS)
      • AMG GLE 53 EQ Boost 4-matic+ (167.161) (320kW/435PS)
      • GLE 580 EQ Boost 4-matic (167.186) (360kW/489PS)
      • AMG GLE 63 EQ Boost 4-matic+ (167.188) (420kW/571PS)
      • AMG GLE 63 S EQ Boost 4-matic+ (167.189) (450kW/612PS)
      • GLE 350 de 4-matic (167.117) (235kW/320PS)
      • GLE 350 de 4-matic (167.117) (225kW/306PS)
      • GLE 350 e 4-matic (167.154) (245kW/333PS)
      • GLE 300 d EQ Boost 4-matic (167.119, 167.109) (200kW/272PS)
      • GLE 350 de 4-matic (167.106) (245kW/333PS)
      • GLE 300 d 4-matic (167.109) (198kW/269PS)
      • GLE 450 d 4-matic (167.133) (272kW/370PS)
      • GLE 400 e 4-matic (167.146) (280kW/381PS)
      • GLE 450 4-matic (167.159) (280kW/381PS)
      • AMG GLE 53 Hybrid 4-matic+ (167.164) (400kW/544PS)
    • GLS (X167)
      • 350 d 4-matic (167.921) (210kW/286PS)
      • 400 d 4-matic (167.923) (243kW/330PS)
      • 450 EQ Boost 4-matic (167.959) (270kW/367PS)
      • 580 EQ Boost 4-matic (167.986, 167.980) (360kW/489PS)
      • AMG 63 4Matic+ EQ Boost 4-matic+ (167.989) (450kW/612PS)
      • Maybach 600 EQ Boost 4-matic (167.987) (410kW/557PS)
      • 450 Mild Hybrid 4-matic (167.959) (280kW/381PS)
    • GLE Coupe (C167)
      • GLE 350 d 4-matic (167.321) (200kW/272PS)
      • GLE 400 d 4-matic (167.323) (243kW/330PS)
      • AMG GLE 53 EQ Boost 4-matic+ (167.361) (320kW/435PS)
      • GLE 350 de 4-matic (167.317) (235kW/320PS)
      • AMG GLE 63 EQ Boost 4-matic+ (167.388) (420kW/571PS)
      • AMG GLE 63 EQ Boost 4-matic+ (167.389) (450kW/612PS)
      • GLE 350 e 4-matic (167.354) (245kW/333PS)
      • GLE 300 d EQ Boost 4-matic (167.309) (200kW/272PS)
      • GLE 350 d 4-matic (183kW/249PS)
      • GLE 300 d 4-matic (167.309) (198kW/269PS)
      • GLE 450 d 4-matic (167.333) (272kW/370PS)
      • GLE 350 de 4-matic (167.306) (245kW/333PS)
      • GLE 400 e 4-matic (167.346) (280kW/381PS)
      • AMG GLE 53 Plug-in Hybrid 4-matic+ (167.364) (400kW/544PS)