PN ADBP420068
Make BLUE PRINT
EAN 5057746287726
  • Designed for disc brake systems
  • Ensures reliable stopping power
  • Durable construction for longevity
  • High-quality materials
  • Direct fit for compatible vehicles
  • Enhances driving safety
  • Consistent performance
Length [mm]
146
Width [mm]
68
Width [mm]
5/8"
Test value
ECE R90 APPROVED
Installation side
Rear axle
Thickness 1 [mm]
17
Wear sensor
wear warning indicator
  • MERCEDES-BENZ
    • S-CLASS (W222, V222, X222)
      • S 63 AMG (222.077, 222.177) (430kW/585PS)
      • S 63 AMG 4-matic (222.178) (430kW/585PS)
      • S 65 AMG (222.179) (463kW/630PS)
      • AMG S 63 4-matic+ (222.188) (450kW/612PS)
      • AMG S 63 (222.187) (450kW/612PS)
    • S-CLASS Coupe (C217)
      • S 63 AMG 4-matic (217.378) (430kW/585PS)
      • S 63 AMG (217.377) (430kW/585PS)
      • S 65 AMG (217.379) (463kW/630PS)
      • S 63 AMG 4-matic+ (217.388) (450kW/612PS)
      • S 63 AMG (217.387) (450kW/612PS)
    • C-CLASS (W205)
      • AMG C 63 (205.086) (350kW/476PS)
      • AMG C 63 S (205.087) (375kW/510PS)
    • C-CLASS T-Model (S205)
      • AMG C 63 (205.286) (350kW/476PS)
      • AMG C 63 S (205.287) (375kW/510PS)
    • C-CLASS Coupe (C205)
      • AMG C 63 (205.386) (350kW/476PS)
      • AMG C 63 S (205.387) (375kW/510PS)
    • S-CLASS Kabriolets (A217)
      • AMG S 63 4-matic (217.478) (430kW/585PS)
      • AMG S 65 (217.479) (463kW/630PS)
      • S 650 Maybach (217.479) (463kW/630PS)
      • AMG S 63 4-matic+ (217.488) (450kW/612PS)
      • AMG S 63 (217.487) (450kW/612PS)
    • C-CLASS Kabriolets (A205)
      • AMG C 63 (205.486) (350kW/476PS)
      • AMG C 63 S (205.487) (375kW/510PS)
    • E-CLASS (W213)
      • AMG E 63 4-matic+ (213.088) (420kW/571PS)
      • AMG E 63 S 4-matic+ (213.089) (450kW/612PS)
    • E-CLASS T-Model (S213)
      • AMG E 63 4-matic+ (213.288) (420kW/571PS)
      • AMG E 63 S 4-matic+ (213.289) (450kW/612PS)
    • AMG GT (X290)
      • 63 4-matic+ (290.688) (430kW/585PS)
      • 63 S 4-matic+ (290.689) (470kW/639PS)
      • 53 EQ Boost 4-matic+ (290.661) (320kW/435PS)
      • 43 EQ Boost 4-matic+ (290.659) (270kW/367PS)
      • 43 EQ Boost (290.658) (270kW/367PS)
      • 4.0 63 S E Performance 4-matic+ (290.679) (620kW/843PS)