PN ADBP210201
Make BLUE PRINT
EAN 5057746459918
  • Ensures clean engine oil circulation.
  • Removes harmful contaminants and debris.
  • Protects engine components from wear.
  • Designed for optimal engine performance.
  • Direct fit for specific vehicle applications.
Additional article/Additional information
with gaskets
Additional article/Additional info 2
with sensor
with oil cooler
with oil filter
  • VW
    • TRANSPORTER T6 / CARAVELLE T6 Autobuss (SGB, SGJ, SHB, SHJ)
      • 2.0 TDI (62kW/84PS)
      • 2.0 TDI (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI (150kW/204PS)
      • 2.0 TDI 4motion (150kW/204PS)
      • 2.0 TDI (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI 4motion (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI (84kW/114PS)
      • 2.0 TDI (146kW/199PS)
      • 2.0 TDI 4motion (146kW/199PS)
      • 2.0 TDI (81kW/110PS)
      • 2.0 TDI (66kW/90PS)
    • TRANSPORTER T6 Furgons (SGA, SGH, SHA, SHH)
      • 2.0 TDI (62kW/84PS)
      • 2.0 TDI (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI (150kW/204PS)
      • 2.0 TDI (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI (84kW/114PS)
      • 2.0 TDI (81kW/110PS)
      • 2.0 TDI (66kW/90PS)
      • 2.0 TDI (146kW/199PS)
    • TRANSPORTER T6 Platforma/Šasija (SFD, SFE, SFL, SFZ, SJD, SJ
      • 2.0 TDI (62kW/84PS)
      • 2.0 TDI (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI (84kW/114PS)
      • 2.0 TDI (150kW/204PS)
      • 2.0 TDI (81kW/110PS)
      • 2.0 TDI (66kW/90PS)
      • 2.0 TDI (146kW/199PS)
    • MULTIVAN T6 (SGF, SGM, SGN, SHM, SHN)
      • 2.0 TDI (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI (150kW/204PS)
      • 2.0 TDI (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI (62kW/84PS)
      • 2.0 TDI (84kW/114PS)
      • 2.0 TDI (146kW/199PS)
      • 2.0 TDI (81kW/110PS)
    • CRAFTER Furgons (SY_, SX_)
      • 2.0 TDI FWD (SYB, SYC, SYD) (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI FWD (SYB, SYC, SYD) (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI FWD (SYB, SYC, SYD) (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI 4motion (SYB, SYC, SYD) (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI 4motion (SYB, SYC, SYD) (103kW/140PS)
    • CRAFTER Platforma/Šasija (SZ_)
      • 2.0 TDI FWD (SZB, SZC, SZH, SZI, SZJ, SZK, SZO, SZP, SZS... (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI FWD (SZB, SZC, SZH, SZI, SZJ, SZK, SZO, SZP, SZS... (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI FWD (SZB, SZC, SZH, SZI, SZJ, SZK, SZO, SZP, SZS... (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI 4motion (SZB, SZC, SZH, SZI, SZO, SZP, SZU, SZV) (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI 4motion (SZB, SZC, SZH, SZI, SZO, SZP, SZU, SZV) (130kW/177PS)
    • CRAFTER Autobuss (SYI, SYJ)
      • 2.0 TDI FWD (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI FWD (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI FWD (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI 4motion (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI 4motion (103kW/140PS)
    • GRAND CALIFORNIA Camper (SCB, SCC)
      • 2.0 TDI FWD (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI FWD (103kW/140PS)
    • CALIFORNIA T6 Camper (SGC, SGG, SHC)
      • 2.0 TDI (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI (150kW/204PS)
      • 2.0 TDI (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI (84kW/114PS)
      • 2.0 TDI (146kW/199PS)
      • 2.0 TDI (81kW/110PS)
      • 2.0 TDI (66kW/90PS)
  • MAN
    • TGE Furgons
      • 2.0 TDI (01V, 03V, 36V, UYB, UYC, UYD) (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI (01V, 03V, 36V, UYB, UYC, UYD) (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (01V, 03V, 36V, UYB, UYC, UYD) (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI AWD (02V, 04V, 37V, UYB, UYC, UYD) (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI AWD (02V, 04V, 37V, UYB, UYC, UYD) (130kW/177PS)
    • TGE Platforma/Šasija (UZ_)
      • 2.0 TDI (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI (UZB, UZC, 08V, UZH, UZI, 10V, UZO, UZP, 21V,... (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI AWD (UZB, UZC, 15V, UZH, UZI, 19V, UZO, UZP,... (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI AWD (130kW/177PS)
    • TGE Autobuss
      • 2.0 TDI (75kW/102PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI AWD (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 2.0 TDI AWD (130kW/177PS)