BLUE PRINT ADB112522 Cabin Filter Set
Compatible with BMW X3 (F25) , BMW X4 (F26) ,
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADB112522
Make BLUE PRINT
EAN 5050063264203
  • Complete cabin filter set for comprehensive air purification.
  • Removes dust, pollen, soot, and other airborne contaminants.
  • Promotes a cleaner and healthier cabin environment.
  • Essential for allergy sufferers and respiratory comfort.
  • Ensures efficient operation of the vehicle's ventilation system.
  • High-quality filtration for a better driving experience.
  • Direct fit for easy installation.
  • BLUE PRINT quality and reliability.
Length [mm]
188
Width [mm]
187
Height [mm]
+25
  • BMW
    • X3 (F25)
      • xDrive 28 i (190kW/258PS)
      • xDrive 30 d (190kW/258PS)
      • xDrive 35 d (230kW/313PS)
      • xDrive 20 i (135kW/184PS)
      • xDrive 35 i (225kW/306PS)
      • xDrive 20 d (135kW/184PS)
      • xDrive 28 i (180kW/245PS)
      • sDrive 18 d (100kW/136PS)
      • sDrive 18 d (105kW/143PS)
      • xDrive 20 d (120kW/163PS)
      • sDrive 18 d (110kW/150PS)
      • xDrive 20 d (140kW/190PS)
      • sDrive 20 i (135kW/184PS)
      • sDrive 20 i (125kW/170PS)
      • xDrive 30 d (155kW/211PS)
      • xDrive 30 d (210kW/286PS)
      • xDrive 30 d (204kW/277PS)
    • X4 (F26)
      • xDrive 20 i (135kW/184PS)
      • xDrive 28 i (180kW/245PS)
      • xDrive 35 i (225kW/306PS)
      • xDrive 20 d (140kW/190PS)
      • xDrive 30 d (190kW/258PS)
      • xDrive 35 d (230kW/313PS)
      • M 40 i (265kW/360PS)
      • xDrive 30 d (210kW/286PS)
      • xDrive 30 d (183kW/249PS)
      • xDrive 30 d (204kW/277PS)