BLUE PRINT ADB112513 Cabin Air Filter Set
Compatible with MINI MINI (F56) , BMW 2 Active Tourer (F45) , MINI MINI (F55) Show more info
inc. VAT 21%
Out of Stock
PN ADB112513
Make BLUE PRINT
EAN 5050063223583
  • High-quality cabin air filter set
  • Captures dust, pollen, and other airborne particles
  • Promotes a cleaner and healthier cabin environment
  • Ensures efficient air circulation
  • Designed for a precise fit
  • Easy to install
  • Maintains optimal air quality for occupants
  • From the trusted brand BLUE PRINT
Filter assembly
Fine purification cabin filter
Length [mm]
233
Width [mm]
116
Height [mm]
3+2
  • MINI
    • MINI (F56)
      • Cooper D (85kW/116PS)
      • Cooper (100kW/136PS)
      • Cooper S (141kW/192PS)
      • One D (70kW/95PS)
      • One (75kW/102PS)
      • Cooper SD (125kW/170PS)
      • One First (55kW/75PS)
      • John Cooper Works (170kW/231PS)
      • Cooper S JCW (155kW/211PS)
      • Cooper SE / Electric (135kW/184PS)
    • MINI (F55)
      • Cooper D (85kW/116PS)
      • Cooper (100kW/136PS)
      • Cooper S (141kW/192PS)
      • Cooper SD (125kW/170PS)
      • One (75kW/102PS)
      • One D (70kW/95PS)
      • One First (55kW/75PS)
      • Cooper SD (120kW/163PS)
      • Cooper S JCW (155kW/211PS)
    • MINI CLUBMAN (F54)
      • Cooper (100kW/136PS)
      • Cooper S (141kW/192PS)
      • Cooper D (110kW/150PS)
      • One (75kW/102PS)
      • One D (85kW/116PS)
      • Cooper SD (140kW/190PS)
      • Cooper SD ALL4 (140kW/190PS)
      • Cooper S ALL4 (141kW/192PS)
      • Cooper D (100kW/136PS)
      • Cooper S JCW (155kW/211PS)
      • Cooper S JCW ALL4 (155kW/211PS)
      • John Cooper Works (225kW/306PS)
      • Cooper S (131kW/178PS)
      • Cooper S ALL4 (131kW/178PS)
    • MINI Kabriolets (F57)
      • Cooper (100kW/136PS)
      • Cooper S (141kW/192PS)
      • Cooper D (85kW/116PS)
      • Cooper SD (125kW/170PS)
      • One (75kW/102PS)
      • Cooper S JCW (155kW/211PS)
      • One (75kW/102PS)
      • Cooper S (131kW/178PS)
    • MINI COUNTRYMAN (F60)
      • Cooper (100kW/136PS)
      • Cooper ALL4 (100kW/136PS)
      • Cooper S (141kW/192PS)
      • Cooper S ALL4 (141kW/192PS)
      • Cooper D (110kW/150PS)
      • Cooper D ALL4 (110kW/150PS)
      • Cooper SD (140kW/190PS)
      • Cooper SD ALL4 (140kW/190PS)
      • Cooper D (100kW/136PS)
      • Cooper SD (120kW/163PS)
      • Cooper D ALL4 (100kW/136PS)
      • Cooper SE ALL4 (165kW/224PS)
      • John Cooper Works ALL4 (170kW/231PS)
      • One (75kW/102PS)
      • One D (85kW/116PS)
      • John Cooper Works ALL4 (225kW/306PS)
      • Cooper SE (162kW/220PS)
      • Cooper S (131kW/178PS)
      • Cooper S ALL4 (131kW/178PS)
  • BMW
    • 2 Active Tourer (F45)
      • 218 i (100kW/136PS)
      • 225 i (170kW/231PS)
      • 218 d (110kW/150PS)
      • 216 d (85kW/116PS)
      • 220 d (140kW/190PS)
      • 220 d xDrive (140kW/190PS)
      • 220 i (141kW/192PS)
      • 225 i xDrive (170kW/231PS)
      • 214 d (70kW/95PS)
      • 218 d (100kW/136PS)
      • 216 i (75kW/102PS)
      • 225 xe Plug-in-Hybrid (165kW/224PS)
      • 218 d xDrive (110kW/150PS)
      • 220 i (131kW/178PS)
      • 225 xe Plug-in-Hybrid (162kW/220PS)
    • i3 (I01)
      • Electric (125kW/170PS)
      • Range Extender (125kW/170PS)
      • s Electric (135kW/184PS)
      • s Range Extender (135kW/184PS)
      • s Electric (75kW/102PS)
    • 2 Gran Tourer (F46)
      • 218 i (100kW/136PS)
      • 220 i (141kW/192PS)
      • 216 d (85kW/116PS)
      • 218 d (110kW/150PS)
      • 220 d xDrive (140kW/190PS)
      • 216 i (75kW/102PS)
      • 214 d (70kW/95PS)
      • 220 d (140kW/190PS)
      • 218 d (100kW/136PS)
      • 218 d xDrive (110kW/150PS)
      • 218 d xDrive (100kW/136PS)
    • X1 (F48)
      • xDrive 20 i (141kW/192PS)
      • xDrive 25 i (170kW/231PS)
      • sDrive 18 d (110kW/150PS)
      • xDrive 25 d (170kW/231PS)
      • sDrive 18 i (100kW/136PS)
      • xDrive 18 d (110kW/150PS)
      • xDrive 20 d (140kW/190PS)
      • sDrive 20 i (141kW/192PS)
      • xDrive 20 d (120kW/163PS)
      • sDrive 20 d (140kW/190PS)
      • sDrive 16 d (85kW/116PS)
      • sDrive 20 d (120kW/163PS)
      • sDrive 18 i (103kW/140PS)
      • xDrive 25 e Plug-in-Hybrid (162kW/220PS)
      • sDrive 20 i (131kW/178PS)
      • xDrive 20 i (131kW/178PS)
    • 2 Gran Tourer Van (F46)
      • 220 d (140kW/190PS)
    • X1 Van (F48)
      • sDrive 20 i (141kW/192PS)
      • sDrive 20 d (140kW/190PS)