BLUE PRINT ADA108721 Ball Joint, Track Rod End
Compatible with CHRYSLER VOYAGER IV (RG, RS) ,
inc. VAT 21%
In stock 6
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADA108721
Make BLUE PRINT
EAN 5050063040340
  • Direct replacement for original equipment.
  • Ensures precise steering geometry.
  • Durable construction for longevity.
  • Improves vehicle handling and stability.
  • Designed for a secure and accurate fit.
  • Meets high-quality manufacturing standards.
Length [mm]
296
External thread size
M14 x 1,5
Installation side
Front axle on the left
Installation side
Front axle right
Additional article/Additional information
with locknut
  • CHRYSLER
    • VOYAGER IV (RG, RS)
      • 2.4 (108kW/147PS)
      • 3.3 (128kW/174PS)
      • 2.5 CRD (105kW/141PS)
      • 3.3 AWD (128kW/174PS)
      • 2.8 CRD (110kW/150PS)
      • 2.5 CRD (88kW/120PS)