BLUE PRINT ADA108517 Stabiliser Link
inc. VAT 21%
In stock 4
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADA108517
Make BLUE PRINT
EAN 5050063594478
  • Restores vehicle handling and stability
  • Reduces body roll during cornering
  • Enhances overall vehicle control
  • Durable construction for longevity
  • Ensures a precise fit and reliable operation
  • Improves ride comfort and reduces noise
  • Direct replacement for original part
  • Designed for optimal suspension performance
Length [mm]
310
Thickness [mm]
+85
External thread size
M12 x 1,75
Thread length [mm]
28
Wrench size
19
Material
Steel
Strut
Tie rod
Diameter [mm]
90°
Installation side
Front axle on the left
Installation side
Front axle right
Additional article/Additional information
with nuts
  • CHRYSLER
    • VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_)
      • 2.5 TD (85kW/116PS)
      • 2.0 i (98kW/133PS)
      • 3.8 i AWD (131kW/178PS)
      • 2.4 AWD (111kW/151PS)
      • 2.5 TDiC AWD (85kW/116PS)
    • VOYAGER IV (RG, RS)
      • 2.4 (108kW/147PS)
      • 3.3 (128kW/174PS)
      • 2.5 CRD (105kW/141PS)
      • 3.8 (160kW/218PS)
      • 3.8 AWD (160kW/218PS)
      • 3.3 AWD (128kW/174PS)
      • 2.8 CRD (110kW/150PS)
    • GRAND VOYAGER V (RT)
      • 3.3 (125kW/170PS)
      • 3.8 (142kW/193PS)
      • 2.8 CRD (120kW/163PS)
      • 3.6 (211kW/287PS)
    • PACIFICA
      • 3.5 (186kW/253PS)
      • 3.5 AWD (186kW/253PS)
    • GRAND VOYAGER III VAN (GS)
      • 2.5 TD (85kW/116PS)
      • 3.3 (116kW/158PS)
    • VOYAGER III VAN (GS_)
      • 2.4 (GSHY52) (111kW/151PS)
      • 3.3 (GSHY52) (116kW/158PS)
      • 2.5 TD (GSHY52, GSHZ52) (85kW/116PS)
  • LANCIA
    • VOYAGER Lielas ietilpības automobilis (404_)
      • 3.6 V6 (RT, 53) (208kW/283PS)
      • 2.8 CRD (RT, 53) (120kW/163PS)
      • 2.8 CRD (RT, 53) (130kW/177PS)
      • 2.8 CRD (RT, 53) (131kW/178PS)
  • VW
    • ROUTAN
      • 3.6 (208kW/283PS)
      • 3.8 (147kW/200PS)
      • 4.0 (187kW/254PS)
      • 3.6 (196kW/267PS)
  • DODGE
    • GRAND CARAVAN
      • 3.6 (211kW/287PS)