BLUE PRINT ADA108513 Stabilizer Link
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADA108513
Make BLUE PRINT
EAN 5050063606546
  • Direct replacement for original stabilizer link
  • Enhances vehicle stability and reduces body roll
  • Constructed with durable materials for longevity
  • Ensures precise fit and reliable performance
  • Improves handling during cornering
  • Designed for specific vehicle applications
  • Contributes to a smoother and safer ride
Length [mm]
119
Inner diameter [mm]
+10
Color
Silver
Material
Steel
Strut
Tie rod
Installation side
Rear axle on the left side
Installation side
Rear axle on the right side
  • CHRYSLER
    • VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_)
      • 2.5 TD (85kW/116PS)
      • 2.0 i (98kW/133PS)
      • 3.8 i AWD (131kW/178PS)
      • 2.4 AWD (111kW/151PS)
      • 2.5 TDiC AWD (85kW/116PS)
    • VOYAGER IV (RG, RS)
      • 2.4 (108kW/147PS)
      • 3.3 (128kW/174PS)
      • 2.5 CRD (105kW/141PS)
      • 3.8 (160kW/218PS)
      • 3.8 AWD (160kW/218PS)
      • 3.3 AWD (128kW/174PS)
      • 2.8 CRD (110kW/150PS)
    • GRAND VOYAGER III VAN (GS)
      • 2.5 TD (85kW/116PS)
      • 3.3 (116kW/158PS)
    • VOYAGER III VAN (GS_)
      • 2.4 (GSHY52) (111kW/151PS)
      • 3.3 (GSHY52) (116kW/158PS)
      • 3.8 AWD (GSHC52) (122kW/166PS)
      • 3.8 AWD (GSHC52) (131kW/178PS)
      • 2.5 TD (GSHY52, GSHZ52) (85kW/116PS)
  • DODGE
    • CARAVAN
      • 2.4 i (111kW/151PS)
      • 3.0 (112kW/152PS)
      • 3.3 i (116kW/158PS)
      • 3.8 i AWD (122kW/166PS)
      • 3.8 i AWD (131kW/178PS)
      • 3.8 i (122kW/166PS)
      • 3.8 i (131kW/178PS)
    • CARAVAN (RG_)
      • 3.3 (128kW/174PS)
      • 3.3 AWD (128kW/174PS)
      • 3.8 (160kW/218PS)
      • 3.8 AWD (160kW/218PS)
      • 2.4 (112kW/152PS)
      • 3.8 AWD (153kW/208PS)
      • 3.8 (154kW/209PS)
    • CARAVAN VAN (NS)
      • 3.8 (122kW/166PS)
      • 3.8 (131kW/178PS)