BLUE PRINT ADA108501 Stabilizer Link
Compatible with JEEP CHEROKEE (KJ) ,
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADA108501
Make BLUE PRINT
EAN 5050063613223
  • Direct fit for specific vehicle applications
  • Enhances vehicle stability and handling
  • Reduces body roll during cornering
  • Constructed with durable materials for longevity
  • Restores original suspension performance
  • Ensures a smooth and controlled ride
  • High-quality manufacturing standards
Length [mm]
190
Outer diameter [mm]
1/2"
Color
black
Material
Steel
Strut
Tie rod
Installation side
Front axle on the left
Installation side
Front axle right
  • JEEP
    • CHEROKEE (KJ)
      • 2.4 4x4 (108kW/147PS)
      • 3.7 4x4 (155kW/211PS)
      • 2.5 CRD 4x4 (105kW/143PS)
      • 2.8 CRD 4x4 (110kW/150PS)
      • 3.7 4x4 (150kW/204PS)
      • 2.8 CRD 4x4 (120kW/163PS)
      • 2.4 Laredo (108kW/147PS)
      • 3.7 Laredo (150kW/204PS)
      • 3.7 4x4 (157kW/214PS)