PN ADA108320
Make BLUE PRINT
EAN 5050063129359
  • Complete kit for a full replacement.
  • Ensures smooth wheel rotation.
  • Enhances vehicle stability and safety.
  • Durable construction for long service life.
  • Designed for a precise fit.
Width [mm]
68
Outer diameter [mm]
+70
Outer diameter 1 [mm]
+65
Bolt circle-Ø [mm]
+105
Outer diameter 2 [mm]
+140
Number of connections
2
Bearing construction
Ball support bearing
Additional article/Additional info 2
Bearing integrated into the wheel hub
Installation side
Rear axle on the left side
Installation side
Rear axle on the right side
Additional article/Additional information
with nuts
with integrated ABS sensor
  • SAAB
    • 9-3 (YS3F, E79, D79, D75)
      • 2.0 t BioPower XWD (154kW/210PS)
      • 2.0 t BioPower XWD (120kW/163PS)
      • 1.9 TTiD (118kW/160PS)
      • 2.0 t XWD (120kW/163PS)
      • 1.9 TTiD (96kW/130PS)
      • 2.0 t Bio Power (162kW/220PS)
      • 2.0 t Bio Power (120kW/163PS)
      • 2.0 t (162kW/220PS)
      • 2.0 t (120kW/163PS)
      • 2.0 t XWD (162kW/220PS)
      • 2.0 t BioPower XWD (162kW/220PS)
      • 1,8t (110kW/150PS)
      • 2.0 t (154kW/210PS)
      • 2.2 TiD (92kW/125PS)
      • 2.0 t (129kW/175PS)
      • 1.9 TiD (88kW/120PS)
      • 1.9 TiD (110kW/150PS)
      • 1.8 i (90kW/122PS)
      • 2.8 Turbo V6 (188kW/256PS)
      • 1.9 TTiD (132kW/180PS)
      • 2.0 t BioPower (129kW/175PS)
      • 2.8 Turbo V6 XWD (206kW/280PS)
      • 2.0 t BioPower (147kW/200PS)
      • 2.0 t BioPower (154kW/210PS)
      • 2.0 t (177kW/241PS)
      • 2.0 Turbo XWD (154kW/210PS)
      • 2.0 t XWD (177kW/241PS)
      • 2.0 T16 (143kW/194PS)
    • 9-3 Universālis (E50)
      • 2.0 t Bio Power XWD (154kW/209PS)
      • 2.8 Turbo V6 (169kW/230PS)
      • 1.9 TTiD (96kW/130PS)
      • 1.9 TTiD (118kW/160PS)
      • 2.0 t (120kW/163PS)
      • 2.0 t BioPower (120kW/163PS)
      • 2.0 t (162kW/220PS)
      • 2.0 t XWD (162kW/220PS)
      • 2.0 t BioPower (162kW/220PS)
      • 1.8 i (90kW/122PS)
      • 2.0 t (110kW/150PS)
      • 2.0 t (129kW/175PS)
      • 2.0 t (154kW/209PS)
      • 1.9 TiD (88kW/120PS)
      • 1.9 TiD (110kW/150PS)
      • 2.8 Turbo V6 (188kW/256PS)
      • 1.9 TTiD (132kW/180PS)
      • 2.0 t BioPower (129kW/175PS)
      • 2.0 t XWD (154kW/209PS)
      • 2.0 t (147kW/200PS)
      • 2.0 t (177kW/241PS)
      • 2.0 T16 (143kW/194PS)
    • 9-3 Kabriolets (YS3F)
      • 1.9 TTiD (118kW/160PS)
      • 1.9 TTiD (96kW/130PS)
      • 2.0 t (120kW/163PS)
      • 2.0 t BioPower (120kW/163PS)
      • 2.0 t (162kW/220PS)
      • 2.0 t BioPower (162kW/220PS)
      • 2.0 t (129kW/175PS)
      • 2.0 t (154kW/210PS)
      • 1,8t (110kW/150PS)
      • 1.9 TiD (110kW/150PS)
      • 2.0 Turbo Performance (185kW/252PS)
      • 2.8 Turbo V6 (188kW/256PS)
      • 1.9 TTiD (132kW/180PS)
      • 2.0 t BioPower (129kW/175PS)
      • 2.0 (143kW/194PS)
      • 2.0 t BioPower (147kW/200PS)
      • 2.8 Turbo V6 (203kW/276PS)
      • 2.8 Turbo V6 (206kW/280PS)
      • 1.8 i (90kW/122PS)
      • 1.9 TiD (88kW/120PS)
  • FIAT
    • CROMA (194_)
      • 1.9 D Multijet (100kW/136PS)
      • 2.2 16V (108kW/147PS)