PN ADA105335
Make BLUE PRINT
EAN 5050063106282
  • Direct fit for specific vehicle applications
  • High-quality materials for durability
  • Ensures consistent brake fluid flow
  • Maintains hydraulic pressure for reliable braking
  • Meets or exceeds OE specifications
  • Designed for long-lasting performance
cross-reference numbers
ADA105336
Length [mm]
205
Length [mm]
241
Internal thread size
3/8-24 UNF
Installation side
Rear axle on the left side
Additional article/Additional information
with piping
  • CHRYSLER
    • PT CRUISER (PT_)
      • 2.0 (104kW/141PS)
      • 2.4 (110kW/150PS)
      • 1.6 (85kW/116PS)
      • 2.2 CRD (89kW/121PS)
      • 2.4 (105kW/143PS)
      • 2.2 CRD (110kW/150PS)
      • 2.0 (100kW/136PS)
    • PT CRUISER Kabriolets
      • 2.4 (105kW/143PS)