PN ADA104236
Make BLUE PRINT
EAN 5050063597554
  • Designed for disc brake systems
  • Ensures reliable stopping power
  • Durable construction for longevity
  • Meets stringent quality standards
  • Suitable for various driving conditions
  • Part of a comprehensive braking system
Length [mm]
133
Width [mm]
39
Test value
ECE R90 APPROVED
Additional article/Additional info 2
with piston retainer
Installation side
Rear axle
Thickness 1 [mm]
19
  • CHRYSLER
    • STRATUS (JA)
      • 2.5 LX V6 (120kW/163PS)
      • 2.0 16V (98kW/133PS)
    • STRATUS Kabriolets (JX)
      • 2.5 LX (120kW/163PS)
    • NEON (PL)
      • 1.8 16V (85kW/116PS)
    • NEON II
      • 2.0 16V (98kW/133PS)
      • 1.6 (85kW/116PS)
      • 2.0 16V R/T (110kW/150PS)
      • 2.0 16V (97kW/131PS)
    • PT CRUISER (PT_)
      • 2.0 (104kW/141PS)
      • 2.4 (110kW/150PS)
      • 1.6 (85kW/116PS)
      • 2.2 CRD (89kW/121PS)
      • 2.4 (105kW/143PS)
      • 2.2 CRD (110kW/150PS)
      • 2.0 (100kW/136PS)
    • PT CRUISER Kabriolets
      • 2.4 (105kW/143PS)